31 травень о 11:45

Видання Скарбниці можна знайти на Книжковому Арсеналі.
Національний музей історії України
31 травень о 11:41 Учора відкрився цьогорічний Книжковий Арсенал. Книги нашого музею викликали неабиякий інтерес у відвідувачів. Нагадаємо, що на Музейному стенді фестивалю можна п…
Більше

30 травень о 12:36 

#Цього_дня  30 травня в Україні відзначається День Степу.
Значна частина експонатів нашого Музею пов’язана зі Степом. Кіммерійці, скіфи, сармати, алани, готи, гуни, авари, булгари, хозари, мадяри, печеніги, половці, татари – десятки народів за останні тисячоліття були господарями Степу. Пам’ятаємо також, що у 16 столітті він став колискою українського козацтва.…
Більше

29 травень о 20:36

📚Книжкові новинки Скарбниці Національного музею історії України продаватимуться на музейному стенді ХІІ Книжковий Арсенал. Цьогоріч фестиваль відкриється 30 травня о 17:00, та працюватиме до 2 червня, з 10:00 до 21:00.
Ви зможете придбати такі наші видання:
🔸 «60 шедеврів Скарбниці Національного музею історії України», 2023.
🔸 «Таємничий світ Пекторалі», 2023. …Більше

29 травень о 16:42 

Дитяча програма «Краса, що єднає та перемагає»
Субота, 1 червня, 13-30

29 травень о 09:16

#ЦьогоДня    29 травня 1453 року, перестала існувати Східна Римська або ж Візантійська імперія.
Візантія була наступницею Римської імперії, що зародилася близько 27 року до н. е. та проіснувала до 395 року, коли відбувся поділ імперії на Західну та Східну. Хоча формально вважалося, що Рим продовжував існувати, адже державу називали Імперією ромеїв тобто римлян. Візантією її назвали історики у 18 столітті, й ця назва стала загальноприйнятою (від міста Візантій, на основі якого …
Більше

28 травень о 21:16

Інтерактивна екскурсія-гра «Ти -археолог»
Субота, 1 червня, 12:00

28 травень о 14:45

Відсьогодні у Скарбниці (вул. Лаврська, 9) діє Виставка «Українська одіссея. Офорти Володимира Бахтова до поеми Ліни Костенко», урочисте відкриття якої відбулося на День Києва.
🌟Виставка побудована навколо графіки заслуженого художника України Володимира Бахтова. Зокрема, тут представлено офорти, які художник створив до поеми-балади Ліни Костенко «Скіфська одіссея», надрукованої у видавництві «Либідь» 2020 року.
🌟На виставці самодостатні потоки творів Володимира Бахтова, п…
Більше

27 травень о 18:13 

26 травня в Скарбниці Національного музею історії України відбулось велелюдне урочисте відкриття виставки «Українська одіссея. Офорти Володимира Бахтова до поеми Ліни Костенко», побудованої навколо графіки заслуженого художника України, члена Національної спілки художників України, володаря Срібної медалі Паризького салону мистецтв «Grand Palais» Володимира Бахтова.
👨‍🎨Зокрема, на виставці представлено офорти, які художник створив до поеми-балади Ліни Костенко «Скіфська одіс…
Більше

27 травень о 09:39

#Історія_предметів Цей масивний золотий перстень у вигляді змії 2 ст. н. е. знайдено під час розкопок, якими керувала Адела Фурманська, античного міста Тіра (м. Білгород-Дністровський, Одеська обл.) у 1958 році.
Змія загрозливо піднесла голову, від якої по тілу спускаються спіральні звиви, які закінчуються красиво вигнутим хвостом. Майстер наніс на прикрасу карбівкою борозенки як імітацію луски. Вони мерехтять при освітленні. …
Більше

26 травень о 08:58 

#ЦьогоДня  До Дня Києва, який відзначається в останню неділю травня
Крилатого воїна – архангела Михаїла з давніх часів вважають небесним покровителем української столиці. Архангел Михаїл (його ім’я з єврейської перекладається «хто, як Бог») у Біблії названий «очільником (архістратигом) воїнства Господнього». Православна церква шанує його як захисника віри, адже він поборов диявола, скинувши його з неба. …
Більше

24 травень о 08:37

#Історія_в_предметах  Зразки кириличних написів на предметах часів Княжої Русі є поодинокими. Найбільш відомі з них – написи на срібних монетах часів князя Володимира Великого кінця 10 – початку 11 ст.
Цікавим є напис на піддоні срібної чаші 11 – 12 ст., знайденої у Чернігові під час будівельних робіт у 1957 році. Нині вона зберігається в Скарбниці Національного музею історії України.…
Більше

23 травень о 18:52

Ми були раді провести екскурсію виставкою про кримськотатарську культуру “Miras. Спадщина” для муфтія Духовного управління мусульман України «Умма» Мурата Сулейманова💛💙
Більше

22 травень о 20:56

Виставка «Українська одіссея. Офорти Володимира Бахтова до поеми Ліни Костенко» готується приймати відвідувачів і відкриється до огляду з наступного вівторка, 28 травня. А поки що триває монтаж.
Античні часи на теренах сучасної України були сповнені життям. Сіяли хліб землероби, кочували скіфи-скотарі, торгували греки… Це відомо з археологічних та письмових джерел, про це склала поему-баладу Ліна Костенко та відтворив у графічних творах художник і фотограф, майстер графіки…
Більше

21 травень о 11:57

Знана скіфологиня, науковиця нашого музею Любов Клочко 💛💙багато років брала участь в археологічних розкопках скіфських поховань. Тому знає з власного досвіду про те, як майстерно скіфи робили схованки в похованнях знаті. Їх робили у могилі, на дні ями чи у стінці, інколи – у вхідній ямі до поховальної камери, та й у доволі несподіваних місцях.
🧑‍🏫Науковці досі сперечаються про мету створення та вміст таких схованок. Чим вони, власне, були? Своєрідним «сейфом» для цінних рече…
Більше

18 травень о 23:24 

Дякуємо усім, хто обрав Скарбницю аби провести тут свій День музеїв!
💛💙Сьогодні ми були раді бачити так багато гостей у музеї! Також всі три авторські екскурсії від трьох наших науковців відбулися успішно. Ми дуже раді з того, що ви так цікавитеся історичною спадщиною України.
❗️Нагадуємо, завтра, 19 травня, останній день роботи виставки «Європейська Україна. Доба Мазепи», а крім то відбудеться Інтерактивна екскурсія «Кримськотатарське весілля – урочистість традицій» о 13:00.
Більше

18 травень о 18:55 

Сьогодні Україна відзначає День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.
🎥«Реальна історія» з Акімом Галімовим, у співпраці з істориками та науковцями підготувала дуже якісне відео про депортацію кримських татар. Частина його знята у Скарбниці на виставці, що присвячена кримськотатарській культурі «Miras. Спадщина». А оповідачкою стала співкураторка виставки та засновниця громадської організації АЛЄМ, добрий друг музею Есма Аджієва.
💛💙Подивіться це відео. Воно про…
Більше

18 травень о 08:47 

18 травня ми відзначаємо Міжнародний день музеїв. Вітаємо колег і відвідувачів, всіх поціновувачів та фанатів музеїв!Музей – це завжди мандрівка в часі та просторі, пізнання нового, відвідування знайомого, пригадування минулого, прокладання місточків у майбутнє.
Музей – це занурення у світ предметів, історій, особистостей, подій, образів. Це пізнання краси і розмови з митцям. Це захоплення героїчними вчинками і співпереживання трагедіям. Це пам’ять про минуле, що дозволяє …
Більше

16 травень о 21:54 

📣УВАГА! Виставка «Європейська Україна. Доба Мазепи» діятиме лише до 19 травня включно, після чого буде демонтована!
❗️А 18 травня, у суботу, відбудеться Остання екскурсія виставкою, яку проведе співкуратор виставки Ярослав Затилюк.
🆓Крім того, 18 травня у нас буде безкоштовний вхід, з нагоди Дня музеїв.
ℹ️Виставка «Європейська Україна. Доба Мазепи» доводить, що Україна здавна була частиною європейського культурного простору. У фокусі її уваги зосереджені культура, освіта та…
Більше

16 травень о 08:18

#ЦьогоДня  У третій четвер травня (цьогоріч 16-го) українці святкують День вишиванки.
Однією з перлин зібрання нашого музею є золочені срібні шати до ікони Божої Матері роботи київського золотаря Василя Мощенка 1738 року (про те говорять напис та тавра на звороті). …
Більше

15 травень о 21:00

18 травня, у суботу, музеї всього світу відзначають Міжнародний День музеїв! 🎉
🆓
Цього дня традиційно вхід до музею буде безкоштовним для всіх! Скарбниця знаходиться на території Києво-Печерської Лаври (вул. Лаврська 9) і потрапити до неї можна буде теж безкоштовно через територію Заповідника.
Також наші провідні науковці підготували для вас свої найкращі екскурсії усіма трьома нашими виставками!
☎️Записатися на них чи отримати будь-яку інформацію про роботу музею: (044) 278…
Більше

15 травень о 08:55

#ЦьогоДня  15 травня – Міжнародний день сім’ї.
Як відомо, деякі предмети із зібрання нашого музею продовжують зберігати таємницю свого походження.
Ця чудова брошка дуже складної і витонченої роботи. Вона доволі масивна (70 х 103 мм), виготовлена із золота різних кольорів. В основі – ажурна композиція з витих пагонів з густим листям, квітками троянд, яка внизу завершується виступом з перев’язаних рифленою стрічкою двох вигнутих видовжених листків та пари гілочок троянди з листя…
Більше

14 травень о 21:44

Інтерактивна екскурсія «Кримськотатарське весілля».
Неділя 19 травня 13-00

 

14 травень о 12:37

#Історія_предметів #ЦьогоДня  Одним з раритетів зібрання нашого музею є запрестольний хрест з гербом Петра Могили, митрополита Київського, Галицького і всієї Русі у 1633-1647 роках.
Митрополиче служіння Могили відбувалося у важких умовах відродження православ’я на теренах України (а на той час це було рівнозначно національній ідентичності). 1596 року православні єпископи Речі Посполитої підписали унію з римо-католицькою церквою та визнали верховенство Папи Римського. Ті, хт…
Більше

14 травень о 11:03 

Авторська екскурсія виставкою «Збережено в Україні»
Субота 18 травня 13-00

 

13 травень о 14:32

Остання екскурсія виставкою «Європейська Україна. Доба Мазепи»
Субота 18 травня 12-00

 

13 травень о 08:29 

#ЦьогоДня  Астрологи визначають, що люди, які народилися в період від 21 квітня до 21 травня, прийшли у світ під знаком Тільця. Мовбито прикметними рисами характеру Тельців є наполегливість, працьовитість, практичність, життєва мудрість, неквапливість. Гарні якості характеру аби стати письменником! Мабуть саме тому у ці дні відзначали свій день народження чимало майстрів слова.
Зокрема, тільки 13 травня, народилися:
– італієць Рафаелло Джованьйолі (1838 рік), який прочинив …
Більше

12 травень о 11:11

#Цього_дня  12 травня українці відзначають День Матері.
Сердечні вітання всім Мамам України! Низький уклін і велика шана Матерям наших Воїнів!
Нехай наші діти будуть щасливими в нашій прекрасній країні! І то буде найбільше щастя для кожної Мами….
Більше

11 травень о 20:24 

Неділя, 18 травня 11-00
Кураторська екскурсія виставкою «MIRAS. Спадщина»

11 травень о 10:48

#Цього_дня   На цих золотих пластинках зображено ґедзя – найбільшу двокрилу комаху, що схожа на муху. Шість таких аплікацій було знайдено 1969 року в скіфському похованні 4 століття до н.е. – в Північній гробниці кургану Гайманова Могила поблизу с. Балки Запорізької обл. Дослідження проводила експедиція Інституту археології АН України, яку очолював Василь Бідзіля.
Пластинки – унікальні, оскільки аналогів їм невідомо. Так само невідомо чому для декору вбрання увагу скіфів прив…
Більше

9 травень о 22:03

Наша науковиця Оксана Ліфантій у передачі «Код ідентичності» розповіла про виграну Україною судову справу проти росії за кримські скарби, скіфське та грецьке мистецтво в колекціях українських музеїв та чи варто вживати слово “варвари” стосовно неписемних давніх народів.
📖А також ознайомила про нове підготовлене нашою командою видання «Таємничий світ пекторалі», що побачило світ наприкінці минулого року.
⬇️Відео дивіться за посилання у коментарі!⬇️

9 травень о 08:21

#Цього_дня 9 травня – День Європи
1799 року в Європі постала нова імперія – Французька. Революційний народ, який тільки нещодавно позбувся свого монарха, радісно прийняв нового суверена – Наполеона Бонапарта, який проголосив себе імператором. Нова влада потребувала затвердження і популяризації на всіх рівнях, що спричинило появу нового художнього стилю – ампір («імперія»). Він засновувався на наслідуванні традиціям Римської імперії, переосмисленні запозичених давніх образів …
Більше

8 травень о 08:48

#Цього_дня  Наприкінці 1880-х років почав формуватися новий художній стиль, який дуже швидко привернув увагу художників, архітекторів, дизайнерів, ювелірів і всіх інших людей мистецтва по всій Європі. Найчастіше його називають модерн («сучасний»), хоча побутують й інші назви: ар-нуво, сецесія, югендштіль, ліберті.
Головною особливістю нового стилю була відмова від прямих кутів і ліній на користь більш плавним і вигнутим формам, які наслідували природні вигини рослин. …
Більше

7 травень о 16:54

Авторську екскурсію «Гетьман Іван Мазепа – меценат української культури та церкви» наша науковиця Оксана Терещук створила для того, аби розповісти про видатного українського гетьмана. У пригоді їй стали експонати виставки «Європейська Україна. Доба Мазепи». Оригінальні речі, до яких за життя мав стосунок Іван Мазепа та інші представники еліти Гетьманщини часів його правління, демонструють неймовірну історію розвитку благодійності та меценатства на українських землях. На чолі …
Більше

7 травень о 09:43

#Історія_предметів  Філіжанка міцної віденської кави вранці – це майже розкіш. Пити її маленькими ковтками, насолоджуючись запашним напоєм, ледь торкаючись губами розпеченого вінця срібної філіжанки…
Цю срібну філіжанку було виготовлено у Відні 1856 року майстрами, які позначали свої роботи клеймом «T&C» у квадратному щитку. …
Більше

5 травень о 10:04 

#ЦьогоДня  5 трпавня християни східного обряду відзначають Великдень – Воскресіння Христове.
Іконографія Воскресіння Христового формувалася протягом тривалого періоду. Складність полягала у створенні іконографії таємничої події, очевидців якої не було. …
Більше

4 травень о 18:08 

Інтерактивна екскурсія «Сузір’я Україна» цього разу розважила восьмикласників з Києва. 🏃Для вирішення всіх квестових завдань їм довелося скористатися своєю кмітливістю та вмінням гуртуватися заради досягнення спільної цілі, так, як вчиняли наші предки протягом століть.
🤝Лише докладаючи спільних зусиль при вирішенні завдань, кожній з команд вдалося скласти своє «сузір’я України». Намагаючись зробити його якомога гарнішим, учні по-новому побачили найвідоміші епізоди з українсь…
Більше

3 травень о 12:46 

#ГрафікРоботи❗️УВАГА❗️З технічних причин музей не працюватиме 5 травня.
Перепрошуємо за можливі незручності.

2 травень о 02:27 

#Цього_дня  Ключовою подією Великого Четверга (так християни називають останній четвер перед Великоднем) є Таємна Вечеря. Це була остання трапеза, яку Христос розділив зі своїми учнями (апостолами) в Єрусалимі напередодні головних подій – моління в Гетсиманському саду, арешту, суду, розп’яття, смерті та воскресіння.
Таємна Вечеря є біблійною основою для Євхаристії – Святого Причастя, причастя святими дарами – хлібом і вином.
Відтворення сцени Таємної Вечері можна побачити на …
Більше