13 травень о 08:29 

#ЦьогоДня  Астрологи визначають, що люди, які народилися в період від 21 квітня до 21 травня, прийшли у світ під знаком Тільця. Мовбито прикметними рисами характеру Тельців є наполегливість, працьовитість, практичність, життєва мудрість, неквапливість. Гарні якості характеру аби стати письменником! Мабуть саме тому у ці дні відзначали свій день народження чимало майстрів слова.

Зокрема, тільки 13 травня, народилися:

– італієць Рафаелло Джованьйолі (1838 рік), який прочинив двері до часів Римської імперії та розповів про легендарного Спартака;

– українець Панас Рудченко (1849), відомий під творчим псевдо Мирний, знавець людської душі на співець рідної землі;

– американець Роджер Желязни (1937), фантаст-новатор, який провів читачів великим лабіринтом Амбера та показав всю велич краю Всесвіту.

А ще астрологи вважають, що знаком Тільця керує планета Венера.

Венера, як відомо, з прадавніх часів оселилася на небесах. Адже найяскравішу, найгарнішу зорю, що може посперечатися своїм сяйвом навіть із Сонцем, ще наші пра-пра-пращури назвали на честь богині кохання, яка уславилася своєю неперевершеною красою.

З богинею порівнювали найчарівніших жінок, якою, зокрема, Рафаелло Джованьйолі змалював гречанку Евтібіду. Її красою захоплювалися обидва героя його роману – суворий полководець Марк Красс і рішучий гладіатор Спартак.

«А мені здалося було, що це богиня Венера! Присягаюся Геркулесом, що я не в силі уявити собі повнішого втілення краси божистої Юпітерової доньки!» – вигукнув Марк Красс, щойно побачивши Евтібіду.

«Може то Венера у власній особі? Адже й Венера, якщо вона є, кращою бути не може», – а це вже мовив Спартак, після знайомства з чарівною гречанкою.

Для світів, про які розповідав Роджер Желязни, Венера – то вже тільки планета, з якою можна познайомитися, наприклад, у планетарії.

«Це – планетарій. Світи у ньому хитаються на магнітних силових лініях. Вони рухаються навколо палаючої променистої кулі – сонця. Відстань від одного до іншого знижена, і вони холодно і блідо сяють у темряві; Земля – смарагд та бірюза; Венера – молочний бурштин; Марс – помаранчевий шербет; Меркурій – олія; Нептун – свіжоспечений хліб» («The Dream Master / Майстер сновидінь»).

Як відомо, Роджер Желязни створив всесвіт, в центрі якого знаходиться замок-місто Амбер (Бурштин). І тільки він є реально існуючим, бо всі інші світи (включно із нашою Землею) – то лише відображення Амберу.

Так і Венера є неперевершеною. А всі її зображення є лише більш-менш вдалим відтворенням її божественної досконалості.

Як от на цій золотій пластині (її місце знайдення невідоме), що 2 тисячі років тому прикрашала фібулу-брошку. Такі прикраси були дуже поширеними в Понтійському регіоні в елліністичний час.

Особливістю сюжету зображення на пластині є присутність поряд з Венерою двох її дітей – власне Амура (Ероса), який своїми стрілами пробуджує вогонь кохання, та Анте́роса, бога взаємного кохання. Давні греки розповідали, що Ерос не дорослішав, аж поки Венера не народила йому брата. І тільки в його присутності він ставав дорослим чоловіком, адже без взаємності кохання-ерос не зростає. Але Антерос також може помститися тому (чи тій), хто не відповідає на чуже кохання чи (тим паче!) насміхається над тими, хто кохає.

…Так, до речі, й сталося із Спартаком, який відкинув кохання красуні Евтібіди, віддавши перевагу знатній патриціанці Валерії.

Читайте класиків та приходьте до музею пізнавати світ минулого.

.

Допомогти на ремонт авто підрозділу, де служить наш співробітник Олександр Хоменко:

https://send.monobank.ua/jar/6hxMRaWtJT

5168 7520 2962 9303

PayPal: lesiakhomenko2005@gmail.com