В музеї також представлено ряд золотарських виробів XVII – початку XX ст., що були виготовлені в ювелірних майстернях Криму, Кавказу, Закавказзя та Середньої Азії. Вони, певно, були дипломатичними подарунками або предметами колекціонування.
Періодом розквіту ювелірного мистецтва позначено вироби вірменських майстрів, які досягли високого рівня виконання у техніці скані. Працюючи за межами своєї історичної батьківщини, вони сприяли розвитку ювелірного мистецтва тих міст, у котрих мешкали і працювали. В Україні значними центрами культурної і художньої діяльності вірменських митців були міста Львів та Кам’янець-Подільський.
Твори майстрів Грузії, одного з найдавніших центрів художньої обробки металу, відбивають творчі уявлення, навіяні особливостями місцевого світосприймання. Вони є зразками високих технологічних досягнень, якими характеризувалися вироби основних центрів ювелірної справи – Тифліса, Ахалциха, Горі, Кутаїсі.
Ювелірне мистецтво Середньої Азії представлено творами з Бухари, яка здавна була місцем, де зустрічались різноманітні культурні течії всього навколишнього регіону – Ірану, Афганістану, Індії, країн Кавказу та інші. Ці предмети вирізняються високою майстерністю виконання, пишністю, яскравістю, багатобарвністю, давніми традиціями, що сягають у глибину тисячоліть.