#ЦьогоДня 15 травня – Міжнародний день сім’ї.
Як відомо, деякі предмети із зібрання нашого музею продовжують зберігати таємницю свого походження.
Ця чудова брошка дуже складної і витонченої роботи. Вона доволі масивна (70 х 103 мм), виготовлена із золота різних кольорів.
В основі – ажурна композиція з витих пагонів з густим листям, квітками троянд, яка внизу завершується виступом з перев’язаних рифленою стрічкою двох вигнутих видовжених листків та пари гілочок троянди з листям та квіткою.
У центрі брошки – велика овальна перлина, оточена кульками бірюзи. Вгорі – ще три перлини меншого розміру, а між ними касти-отвори для ще меншого розміру вставко (імовірно, також перлин).
Застібкою брошки є голка з гострим кінцем, прикріплена шарнірно до основи, та замок, куди її вставляють. В наш час така конструкція має назву “револьверна”.
Відомо, що ця брошка знаходилася на намісній іконі Богородиці, що розташовувалася на іконостасі ліворуч від царських воріт Успенського собору Києво-Печерської лаври. Прикріплено її було нижче намиста з перлин і діамантів на грудях Богородиці.
Брошка була вкладом невідомої особи у 1826 році, а отже її виготовили десь у другій половині 18 – напочатку 19 ст.
Зазвичай, такі коштовні прикраси жінки дарували церкві у якості подяки за те, що їхні молитви були почуті і найпалкіші прохання збулися. Можливо, то були прохання мати дитину або ж прохання про здоров’я чоловіка чи дітей. Адже немає нічого сильнішого у світі за молитву, наповнену любов’ю до своїх рідних, до своєї сім’ї.
.
.