31 жовтень о 19:25 

Уже два роки, як у музеї працює виставка “Miras. Спадщина”, присвячена багатій культурній спадщині кримських татар. Виставка, яка не залишає байдужим жодного нашого відвідувача. Дякуємо АЛЄМ, громадська організація за плідну співпрацю!

31 жовтень о 15:32

Раді повідомити, що втілили ще один проєкт разом з Фондом ALIPH ALIPH Foundation! Ця організація за підтримки Європейського Союзу профінансувала проєктування ремонту даху Скарбниці Національного музею історії України, а також оновлення систем, що забезпечують охорону й пожежну безпеку нашої філії.Нагадаємо, що Скарбниця розташовується на території Національного заповідника «Києво-Печерська лавра», який є об’єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Будівля музею – це пам’ятка наці…Більше

29 жовтень о 09:24 

#Історія_в_предметах  Восени 1953 року робітники моторно-риболовецької станції у місті Керч при проведенні господарських робіт випадково наштовхнулися на кам’яну гробницю. Про знахідку вони повідомили до місцевого музею, і невдовзі археолог Лариса Чуістова виїхала на місце, де їй вдалося дослідити поховання дитини І-ІІ століття н.е.
Імовірно, дитина походила з аристократичної боспорської родини, оскільки її супроводжувало чимало коштовних прикрас. …Більше

27 жовтень о 21:28

Продовжуємо ближче знайомити з експонатами виставки «Скарби Криму. Повернення».🏺Цього разу археолог та скіфолог Юрій Полідович розповість розповість одразу про два експонати. Це ручки посудини у формі хижого птаха та оленя з ланцюжком першого століття нашо…Більше

27 жовтень о 09:16

Куратор виставки “Miras. Спадщина” Олексій Савченко поширює знання про багату культурну спадщину кримських татар не лише в стінах музею, а й серед вчителів та учнів, котрі досліджують історію та культуру цього корінного народу України.
Oleksii Savchenko   1d Цієї п’ятниці мав можливість в черговий раз відвідати осінню школу секції Кримськотатарська гуманітаристика для педагогів, які керують учнівськими дослідницьким…Більше

25 жовтень о 12:58

Дякуємо за таку теплу оцінку виставки “Miras. Спадщина” та роботи музею загалом! Ми дуже цінуємо й надихаємось вашими відгуками 😊!Марія Воротило  4d Сьогодні по роботі опинилась у Скарбниця Національного музею історії України Я туди їхала не у найкращому гуморі. Востаннє була у Лаврі в їхньому іншому музеї,…Більше

25 жовтня

✅ Декрет на честь історика Сіріска – експонат, пов’язаний із ранніми археологічними дослідженнями Криму. Фрагменти декрету було знайдено у 1879–1880 рр. під час розкопок Одеського археологічного товариства та у 1908 р. директором музею у Херсонесі та керівником розкопок, новопризначеним Імператорською Археологічною комісією, Робертом Лепером.
Кураторка виставки, археологиня Оксана Ліфантій розповіла музейному блогу, що у 19 столітті археологічні дослідження в Криму почали фі…Більше

23 жовтень о 23:47

#Історія_в_предметах  Давньоруські жіночі прикраси приваблюють своєю витонченою вишуканістю та різноманітністю у межах усталених форм.
Найперше це стосується сережок-підвісок – самих розповсюджених, а відтак найулюбленіших прикрас. Їх могли носити як сережки, але найчастіше – як підвіски до рясен або стрічок.…Більше

22 жовтень о 09:08 

#Історія_в_предметах  Відкриваючи для себе щось нове і привабливе люди схильні захоплюватися ним, а надалі, особливо якщо мова йде про новий народ, нову країну, копіювати – переймати слова, стиль поведінки, одяг, образи і візерунки, архітектурні рішення. Так повелося здавна, бо мабуть це закладено в людській природі. Найперше до нововведень схильні молоді люди та мешканці великих міст.
Європейці почергово захоплювалися турками (хоч і воювали з ними), давнім Єгиптом, арабами, …Більше

21 жовтень о 07:45 

✨Проєкт “Духовне відновлення культурою” спільно з Національним заповідником “Києво-Печерська лавра” та музеями, розташованими на його території, триває. Його основна мета – допомогти психологічній реабілітації наших захисників.
Екскурсія виставками, які зараз діють у музеї, майстер-клас із традиційного кримськотатарського орнаменту орьнек і трошки смачненького допомогли, за відгуками наших гостей, доторкнутись до прекрасного й відволіктись від війни.
Щоразу ми бачимо це…Більше

19 жовтень о 05:56 

Музейні замальовки на тлі чарівно-меланхолійної осені від фотографині музею Вікторії Сідорової 🍁🍂 Більше…
Victoria Sidorova
18 жовтня  Київ 19.10.2024

18 жовтень о 16:49

🎊 Друзі, маємо гарну новину! Відтепер наші чудові видання «Таємничий світ пекторалі» та «60 шедеврів Скарбниці Національного музею історії України» можна придбати в наших музейних крамничках!
Нагадаємо, обидві книги ілюстровано великими якісними світлинами, щоб можна було ретельно роздивитись найдрібніші деталі експонатів – скіфської пекторалі та 60 найвідоміших пам’яток Скарбниці.
Кожне з видань виконано на найвищому рівні: якісна поліграфія, фахове наповнення та ілюстрат…Більше

17 жовтень о 16:57 

✨Артефакти з Криму, які нині представлені в Скарбниці Національного музею історії України, можна побачити на сторінках Impact Report 2023–2024 Бізнес-школа МІМ (Міжнародний інститут менеджменту). Також в оформленні журналу використано елементи національного кримськотатарського орнаменту орьнек.
Ця ідея має особливий сенс, адже цього року Бізнес-школа МІМ випустила 99 слухачів унікальної для закладу Reintegration Management Program. Йдеться про підготовку кадрового резерву дл…Більше

17 жовтень о 12:44 

130 років тому, восени 1894 року громадськість міста Жовкви, що неподалік Львова, відзначила п’ятиріччя перебування на посаді міського старости Юзефа Лянікевича, учасника польського повстання 1863 року і галицького політичного активіста. Як писали у місцевій газеті, він – «чоловік шляхетний, сповнений громадянського почуття, шанований і улюблений широким загалом, щиро популярний у народі».
На знак пошани йому було подаровано срібну підлогову вазу для фруктів, виготовлену з Ні…Більше

16 жовтень о 10:58

#Історія_в_предметах  Скіфське мистецтво «звіриного стилю» відоме численними зображеннями різних диких тварин – оленів, козлів, вепрів, пантер, хижих птахів та інших.
Серед них особливе місце займають гірські або ж дикі козли.
Ось як ці – відтворені на золотих пластинках, знайдених наприкінці ХІХ століття Вікентієм Хвойкою в кургані № 11 поблизу села Пруси Черкаського повіту Київської губернії (нині село Михайлівка Черкаського району і області).…Більше

15 жовтень о 19:03 

🇱🇹 🇺🇦 Дякуємо колегам з Національного музею Литви за насичене стажування, яке пройшли у Вільнюсі наші реставратори! Литовські фахівці два тижні безкоштовно навчали чотирьох наших колег особливостям реставрації артефактів з дерева, металу, шкіри, тканини і паперу.
«Нам важливо не лише ділитися досвідом, а й самим набувати нових знань. Наприклад, українці, на жаль, вже мають великий досвід захисту культурної спадщини під час війни. Це викликає у нас багато питань: як діяти в …
Більше
Lietuvos nacionalinis muziejus
16жовтня  експерта Національного музею історії України стажували на 2 тижні у реставраційному центрі ЛНМ Національний музей історії України Ми вдячні за спілкування …Більше

14 жовтень о 11:05 

Дивіться відповіді нашої науковиці Оксани Ліфантій на 10 запитань історику за посиланням у коментарі⬇️⬇️
Мова піде про те як російські окупанти намагаються вкрасти наші історичні надбання. На тимчасово окупованих територіях відбуваються абсолютно трагічні події з грабунком, знищенням та спотворенням музейних експонатів і археологічних пам’яток. Зокрема й про найзухваліший приклад забудови античних пам’яток Херсонеса російськими військовими, з широким залученням РПЦ.

12 жовтень о 16:50

🔊 Куратор виставки “СПАДЩИНА. MİRAS. THE HERITAGE” Олексій Савченко, провідний науковий співробітник Скарбниці Національного музею історії України розповів слухачам радіо “Культура” UA: Радіо Культура про матеріальну культуру кримськотатарського народу, його звичаї, етикет, світогляд, інтелектуальне та духовне життя.Як зберігається пам’ять і традиція цього корінного народу України? Слухайте за посиланням у першому коментарі 👇📷 Радіо “Культура”

11 жовтень о 10:04

#Історія_в_предметах 1900 року неподалік села Сахнівка на Канівщині на березі річки Рось місцевими селянами було знайдено два горщики із давньоруськими прикрасами. Через перекупників більшість предметів Сахнівського скарбу потрапили до зібрання Богдана і Варвари Ханенків, а згодом – набули статусу музейних предметів.
Наступного року Сахнівку відвідав Віктор Гезé – відставний офіцер, який зацікавився археологічними дослідженнями. Він з’ясував, що знахідки походять з Дівич-Гори…
Більше

9 жовтень о 17:44

#ГрафікРоботи  ❗️УВАГА❗️ З технічних причин у четвер, 10 жовтня, Скарбниця працюватиме до 13:00. Каса до 12:00.
Перепрошуємо за можливі незручності.
📋Також нагадуємо, що у Скарбниці вихідним днем є понеділок. В решту днів ми працюємо з 10:00 до 18:00, каса до 17:00.

9 жовтень о 17:11

Наші колеги гідно представили Скарбницю на науковій конференції «Національний український музей: часи, люди, долі», що приурочена до 125-річчя заснування музею.

8 жовтень о 12:46

4 жовтня в Скарбниці Національного музею історії України відбулась презентація видання «СПАДЩИНА. MİRAS. THE HERITAGE», присвяченого культурно-історичним надбанням кримських татар, корінного народу України. Авторами-упорядниками видання є співробітники Скарбниці Національного музею історії України Олексій Савченко і Тетяна Савченко. Видання здійснюється спільно з кримськотатарською громадською організацією «Алєм» АЛЄМ, громадська організація (голова ГО Есма Аджієва) в рамках …Більше

2 жовтень о 09:14 

#ЦьогоДня, увечері 2 жовтня за європейським календарем, або ж 1 тішрею за єврейським календарем, відзначається свято початку нового року – Рош га-Шана (з івриту – «Голова року»).
Як вважають юдеї, в Рош га-Шана Бог визначає долю людей на наступний рік і записує їхні імена в книгу праведників або грішників. Проте щодо більшості людей це рішення не остаточне і протягом наступних 10 днів може бути змінене. Тож, з початком нового року починаються 10 днів каяття, протягом яких ві…Більше

1 жовтень о 15:40 

Продовжуємо ближче знайомити з експонатами виставки «Скарби Криму. Повернення».
🏺Археолог та скіфолог Юрій Полідович розповідає про червонофігурну пеліку із зображенням подвигу Геракла, що була створена у 4 ст. до н. е. Вона була знайдена у 1954 році в курганному некрополі біля Пантікапея, нині це Керченський район Криму.
🏺Про зображення на зворотному боці пеліки та про приховане змістове наповнення цього предмету дізнаєтеся з відео Юрія Полідовича.…Більше

1 жовтень о 08:44 

Зі святом Покрови Пресвятої Богородиці!
Щира вдячність всім, хто захищає Україну! Дякуємо за те, що віддаєте усе. За ваше рішення захищати. За те, що бережете Наш Дім. За те, що залишаєтеся міцними і впертими. І не даєте серцям зупинитися.
Покрова Пресвятої Богородиці – знак любові, яку Матір Божа відчуває до людей. Який незримо покриває й захищає кожного українця, оберігаючи і допомагаючи у нелегкий час.
Свято Покрови в Україні відзначається як День українського козацтва та…
Більше