27 жовтень о 09:16 

Куратор виставки “Miras. Спадщина” Олексій Савченко поширює знання про багату культурну спадщину кримських татар не лише в стінах музею, а й серед вчителів та учнів, котрі досліджують історію та культуру цього корінного народу України.

27 жовтень о 08:05 

Цієї п’ятниці мав можливість в черговий раз відвідати осінню школу секції Кримськотатарська гуманітаристика для педагогів, які керують учнівськими дослідницькими роботами з історії та культури кримських татар. Кожен рік відмічаю зростаючий інтерес до цієї тематики, як серед носіїв кримськотатарської культури, так і українських учнів та педагогів, що прагнуть глибше розуміти місце Криму та його народів в історії України. А ще – хочуть системно працювати з науковими працями, джерелами, концепціями. Відкривати щось нове, а не переказувати цікаві факти про кримських татар з популярних статей чи відеороликів. Вірю, що завдяки педагогам ці учнівські захоплення й далі ростимуть у якісні дослідження з історії, культури, не\матеріальної спадщини. І вони вплинуть на наші «кримознавчі» дослідницькі осередки на різних рівнях. Тож, бажаю подальших успіхів!

Від Скарбниця Національного музею історії України цьогоріч презентував педагогам наше видання «Miras. Спадщина. The Heritage», присвячене багатогранності та різноманітності живої кримськотатарської спадщини. Разом з АЛЄМ, громадська організація говорили про те, що музейні колекції є чимось більшим за набір предметів історичної та матеріальної цінності. Адже кожна річ має соціальний і культурний контекст, розуміння якого проявляє взаємозв’язки між матеріальним світом кримськотатарського народу та його історією, звичаями, етикетом, світоглядом, інтелектуальним, духовним життям, формуючи це глибоке значення слова «Спадщина».

Примірники видання «Miras. Спадщина. The Heritage» поїхали у 12 регіонів України. Щиро сподіваємось, що це трохи допоможе пізнавати й досліджувати Крим та кримськотатарську історико-культурну спадщину.