30 вересня о 13:44

Важливе відео про шкоду “чорної археології” та нелегальних колекціонерів!
Запрошуємо до перегляду та поширення, аби донести до суспільства правду про те, як бандити, звані “чорними археологами”, обкрадають нас усіх!
⬇️ВІДЕО дивіться за посиланням

30 вересня о 12:38

🔰 У рамках програми реабілітації військових «Духовне відновлення культурою», започаткованої Національний заповідник Києво-Печерська лавра спільно з музеями, розташованими на його території, за участю Міністерство Оборони України, відбувалася ще одна незабутня зустріч у нашому музеї.
🌀 Після запашної кави, якою ми вітаємо військових за кримськотатарською традицією і яка допомагає розкрити серця для спілкування, розпочалася мандрівка стежками минулого з досвідченим проводирем…
Більше

28 вересня о 09:00

Музей – із безмежною вдячністю українським воїнам, які боронять нашу землю.
Вересень підводить риску під сезоном. В цей час вже переважно зібрані врожаї, поля та городи готуються господарями до зими. Вже за тиждень в багатьох європейських країнах будуть відзначати день урожаю. Святкували його з давніх давен, віддаючи шану Природі за щедрі дари, якими вона винагороджує людей за їхню невтомну працю.
На цій невеликий срібній таці, виготовленій у варшавській майстерні Томаша Кл…
Більше

27 вересня

Музей – із безмежною вдячністю українським воїнам, які боронять нашу землю.
Поблизу с. Ковалівка Миколаївської області у 1974 році експедиція Інституту археології під керівництвом Галини Ковпаненко провела розкопки кургану Соколова Могила, в якому було досліджено гробницю вельможної сарматки І-ІІ століття н.е.
Жінка, яка за життя, вірогідно, уславилася як могутня жриця, була вбрана у шовковий одяг, декорований золотим гаптуванням. Її прикрашали намиста, сережки, персні. …
Більше

26 вересня

Музей – із безмежною вдячністю українським воїнам, які боронять нашу землю.
#ЦьогоДня, 26 вересня, 1901 року народився відомий український письменник Семен Скляренко.
Він походив з селянської родини із наддніпровського села Келеберда. Закінчив Золотоніську гімназію, вчився у Київському політехнічному інституті. З юності писав статті, працював у різних місцевих виданнях, з 1927 року — в київській газеті “Пролетарська правда”.…
Більше

25 вересня

Музей – із безмежною вдячністю українським воїнам, які боронять нашу землю.
Серед коштовностей ранньослов’янського часу, що зберігаються в нашому музеї, виділяється низка намиста зі 110 невеликих черепашок каурі. Вони походять зі скарбу VII-VIII століття, знайденому у 1949 році під час оранки поля в заплаві річки Сейм неподалік села Харівка Путивльського району Сумської області. До складу скарбу входили срібні та золоті сережки, срібні браслети та шийні гривни.
Черепашки по…
Більше

24 вересня

#ЦьогоДня, з вечора 24 до вечора 25 вересня, 10 тішрі за єврейським календарем – Йом Кіпур (на івриті «День очищення»), День Спокути, Судний День.
За уявленнями юдеїв, саме цього дня Всевишній остаточно вирішує долю людини на наступний рік. Йом Кіпур підводить межу під 10-денним періодом (від Рош га-Шана), коли над кожною людиною вершиться вищий суд, оцінюються всі її діяння за минулий рік і визначається доля на рік прийдешній.
В Йом Кіпур підтримується суворий піст і різні …
Більше

23 вересня о 23:43

Родзинкою сьогоднішнього дня на локації музею на фестивалі “NEOсвітній Арсенал” став майстер-клас традиційних кримськотатарських танців від Ульвіє Сейтосманової, що був організований у партнерстві з АЛЄМ, громадська організація в межах проекту «Сенси, що об’єднують», який реалізується за підтримки Швейцарії.
І ми, й відвідувачі фестивалю та учасники майстер-клас були зворушені та захоплені витонченою красою прекрасного кримськотатарського танцю Агир ава хайтарма! 💛💙
Більше

23 вересня о 15:44

♻️ Вихідні в музеї завжди насичені різними подіями, екскурсіями та заходами.
💠 У минулу неділю, 17 вересня, відбулася авторська екскурсія наукової співробітниці музею, кандидата історичних наук Любові Клочко «Скіфи і греки на берегах Чорного моря».
Екскурсії пані Любові завжди велелюдні, але ця перевершила всі інші за кількістю відвідувачів, оскільки на захід завітали гуртківці «Таємничої археології» з Київський Палац дітей та юнацтва (керівник Олена Кухарська).
💠 Для майб…
Більше

23 вересня о 09:28 

Перший день “NEOсвітнього Арсеналу” в Мистецькому Арсеналі видався дуже яскравим та насиченим подіями. А попереду ще два: 23 та 24 вересня. Про активності на нашій локації не розповідаємо – приходьте й побачите їх самі 😉

22 вересня о 22:09

Завтра, у суботу 23 вересня з 12:00, на локації Скарбниці (Фестиваль для дітей і підлітків «NEOсвітній Арсенал. Різні разом») відбудеться майстер-клас з традиційного кримськотатарського танцю.
💃Проведе його Ульвіє Сейтосманова чудова танцівниця та молода науковиця, яка вже кілька років поспіль досліджує кримськотатарську народну хореографію.
📌Танець майстер-класу — Агир ава хайтарма.
🕰12:00—16:00.
💛💙Захід організований у партнерстві з АЛЄМ, громадська організація в межах …
Більше

22 вересня о 08:57 

♻️ Наш музей продовжує участь у програмі реабілітації військових «Духовне відновлення культурою», започаткованої Національний заповідник Києво-Печерська лавра спільно з музеями, розташованими на його території, за участю Міністерство Оборони України.
🔰 Після традиційної запашної кави, яку ми кожного разу пропонуємо військовим за кримськотатарською традицією гостинності, відбулося занурення у світ минулого, культури, традицій та роздумів про історію. А допомагала в тому наши…
Більше

21 вересня о 20:42 

Гарний привід для радості! Правоохоронці вилучили у злочинців ще один коштовний скарб! Цього разу на Сумщині!
Більше

21 вересня о 09:12

Музей – із безмежною вдячністю українським воїнам, які боронять нашу землю.
Серед коштовностей музею, які вражають блиском золота та срібла, привертає увагу коштовність, не схожа на інші, – напрочуд красивий камінь небесного-блакитного кольору із різьбленим зображенням Богоматері.
Це гема-інталія, виготовлена із сапфіру. Сині прозорі грані каменю м’яко віддзеркалюють промені світла. На лицевій поверхні майстер зобразив ікону Божої Матері «Знамення».
Імовірно, прикрасу, виго…
Більше

20 вересня о 08:59

Музей – із безмежною вдячністю українським воїнам, які боронять нашу землю.
Відомо, що скіфи сприймали меч як символ грізного бога війни та перемоги, чиє ім’я було втаємниченим для іноземців. Геродот, який наводить імена скіфських небожителів і порівнює їх із грецькими богами, називає тільки грецьке ім’я бога – Арес. Він також розповідає, що тільки цьому богові скіфи зводили олтарі, споруджуючи їх із деревини, на верхів’ї яких встромлювали стародавній меч – образ (кумир) Аре…
Більше

19 вересня о 06:50

До музею знову завітали військові в межах програми реабілітації “Духовне відновлення культурою” у Національний заповідник Києво-Печерська лавра. Для захисників України ми були раді провести оглядову екскурсію та майстер-клас з орьнеку, традиційного кримськотатарського орнаменту.
Під час майстер-класу просто неба, смакуючи запашну каву, ми розпитали воїнів про їхні враження від побачених експонатів. Як виявилося, найбільше всіх вразила скіфська золота пектораль. Й це попри т…
Більше

18 вересня о 17:56

Скарбниця Національного музею історії України
Міністерство культури та інформаційної політики України
🏺«MIRAS. Спадщина»: у Скарбниця Національного музею історії України діє виставка про живі традиції кримськотатарської культури
👉Експозиція присвячена традиційні…
Більше

17 вересня о 10:53 

Музей – із безмежною вдячністю українським воїнам, які боронять нашу землю.
#ЦьогоДня, 17 вересня, християни відзначають день пам’яті святих Віри, Надії, Любові та їхньої матері Софії.
У зібранні нашого музею зберігаються незвичайні парні кубки, виготовлені у 1690-х роках майстром Натанаелом Шлаубітцем з польського міста Гданськ.…
Більше

15 вересня о 07:53 

Музей – із безмежною вдячністю українським воїнам, які боронять нашу землю.
#ЦьогоДня, увечері 15 вересня за європейським календарем, 1 тішрею за єврейським календарем, відзначається свято початку нового року – Рош га-Шана (з івриту – «Голова року»).
Як вважають юдеї, в Рош га-Шана Бог визначає долю людей на наступний рік і записує їхні імена в книгу праведників або грішників. Проте щодо більшості людей це рішення не остаточне і протягом наступних десяти днів може бути змін…
Більше

14 вересня о 21:11 

Генеральний директор нашого музею отримав Індивідуальну відзнаку в галузі археологічної спадщини 2023 року від Європейської асоціації археологів!

14 вересня о 08:41

Музей – із безмежною вдячністю українським воїнам, які боронять нашу землю.
У другій половині 12 — першій половині 13 століття важливим доповненням жіночого давньоруського вбрання були пластинчасті браслети-наручі. Їх виготовляли зі срібла і прикрашали черню, тому вважається, що такі браслети найчастіше носили у комплекті із ряснами та колтами, також прикрашеними черню.
Наручі складалися з двох стулок, з’єднаних за допомогою шарніра. Оскільки стулки були відносно високими, т…
Більше

13 вересня о 19:47 

Цієї суботи запрошуємо на театралізовану екскурсію на Старокиївській горі!

13 вересня

♻️ На минулому тижні до нас завітали співробітники Embassy of Switzerland in Ukraine / Посольство Швейцарії в Україні. Це було не просте відвідування музею, а своєрідне навчання або ж тімбілдінг (заняття, що допомагають з окремих професіоналів створити команду, орієнтовану на досягнення спільної мети). Головні акценти заходу – 🤝 командна робота і 🫶 сенси, що об’єднують.
🔰 Організатором заходу виступила АЛЄМ, громадська організація, засновниця та ідейна натхненниця якої – Ес…
Більше

12 вересня о 08:01 

Музей – із безмежною вдячністю українським воїнам, які боронять нашу землю.
#ЦьогоДня 340 років тому, 12 вересня 1683 року, відбулася Віденська битва, внаслідок якої об’єднане європейське військо розгромило під Віднем османську армію візира Кари-Мустафи і зняло кількамісячну облогу австрійської столиці.…
Більше

11 вересня о 08:45

Музей – із безмежною вдячністю українським воїнам, які боронять нашу землю.
У 18–19 століттях до програми освіти молоді з аристократичних сімей входив «Великий тур» Європою. Він, зазвичай, включав відвідування Франції, Німеччини, Швейцарії та Італії. На півдні Європи знайомилися не тільки з шедеврами часів Відродження, але й із залишками античної цивілізації. Саме тоді розпочалися масові археологічні розкопки давньоримських міст, і велич минулого засяяла не тільки у масштаб…
Більше

10 вересня о 09:56

Музей – із безмежною вдячністю українським воїнам, які боронять нашу землю.
✨У вересні ночі стають довшими, а небо – прозорішим, звільняючись від денної спеки. І від небокраю до небокраю розсипаються міріади зірок. Деякі з них вишикуються поряд одна одної, утворюючи в уяві людей сузір’я. А через все небо пролягла зіркова дорога. Європейські народи називають її по-різному, але побутує переважно дві назви – Журавлина або Пташина Дорога та Молочний Шлях.
Перша – пов’язана з пр…
Більше

9 вересня о 09:34

Музей – із безмежною вдячністю українським воїнам, які боронять нашу землю.
#ЦьогоДня  ⚜️ 254 роки тому (9 вересня 1769) народився Іван Котляревський, автор «Енеїди» – першого літературного твору, написаного розмовною українською мовою. …
Більше

8 вересня

♻️ У вівторок, 5 вересня, до нашого музею знову завітали військові у рамках програми «Духовне відновлення культурою», започаткованої Національний заповідник Києво-Печерська лавра спільно з музеями, розташованими на його території, за участю Міністерство оборони України.
🔹 Екскурсія виставками, що нині експонуються в музеї, розмірковування про скарби нашої землі, матеріальні та духовні, про непрості звивисті шляхи історії цього разу доповнилися практичним заняттям з опануван…
Більше

7 вересня о 09:16 

Музей – із безмежною вдячністю українським воїнам, які боронять нашу землю.
🌀 Давньогрецькі міфи досить часто приваблювали увагу художників, поетів і письменників 16-19 століть. В доволі похмурих і суворих персонажах вбачали характерні риси людської натури, в карколомних сюжетах – пошуки на одвічні питання, що завжди турбували людей. Кожне археологічне відкриття того часу, кожне віднайдене зображення в скульптурі, вазописі чи гліптиці збуджувало уяву, породжувало бажання нас…
Більше

6 вересня о 13:43

Наш збір на видання «Таємничий світ пекторалі» довів, що в Україні є чимало людей, які усвідомлюють значення культури, цікавляться історією країни та підтримують музеї. Ми оголосили збір на цю книжку наприкінці червня, і за неповний місяць ви задонатили понад 50 тисяч гривень! До збору долучалися люди не лише в Україні, а й за кордоном.
Ініціативу підтримали й меценати – БФ «Меценатська фундація OLOS». Ця організація стала генеральним спонсором видання та закрила збір повніс…
Більше

4 вересня о 19:07

Скарбниця Національного музею історії України створив(-ла) подію.
УВАГА! Останній захід у цьому сезоні!
Літо для археологів – це час вирушати в експедицію. Пропонуємо відчути себе справжніми дослідниками, шукачами скарбів минулого.
Учасники захопливої гри «Ти – археолог» 10 вересня дізнаються, як  проводяться археологічні дослідження, …
Більше

4 вересня о 07:14

Музей – із безмежною вдячністю українським воїнам, які боронять нашу землю.
У 1979-1981 роках, три сезони поспіль, Таврійська експедиція Інституту археології АН УРСР, створена і очолювана Юрієм Болтриком, проводила дослідження головного степового велетня – скіфського царського кургану Огуз.
Курган розташовувався у самому серці Дніпро-Молочанського степу. Він колись мав насип висотою понад 20 м і діаметром понад 120 м.…
Більше

3 вересня о 07:36 

Музей – із безмежною вдячністю українським воїнам, які боронять нашу землю.
З 1970 року Борис Мозолевський очолював експедицію Інституту археології АН УРСР, яка проводила розкопки в зоні розширення кар’єрів з видобутку марганцевої руди в Дніпропетровській області (за договором із Орджонікідзевським ГЗК). Кожен рік приносив цікаві знахідки та нові відкриття.
У 1973 році експедиція проводила розкопки скіфських курганів групи Завадські Могили. Вже під першим насипом, що мав ви…
Більше

1 вересня о 07:53 

Музей – із безмежною вдячністю українським воїнам, які боронять нашу землю.
Тисячоліттями знання і мудрість для людства втілювали священні книги. Як от П’ятикнижжя Мойсеєве – книги Буття, Вихід, Левіт, Числа, Повторення Закону. Юдеї називають ці книги Торою (на івриті – Вчення, Закон), християни – Старим Заповітом. Священними вони є й для мусульман.
За єврейською традицією вважається, що Тора була записана Мойсеєм безпосередньо з «вуст» Бога. Саме тому до неї склалося надзв…
Більше