18 червня

У переддень Дня Пекторалі відбудеться авторська лекція-мандрівка «Шлях до Пекторалі» 👤 ЮРІЯ ПОЛІДОВИЧА, наукового співробітника музею, скіфолога та археолога. 👉Початок у неділю, 23 червня, о 13:00

17 червня

#Цього_Дня   17 червня 1818 року народився французький композитор Шарль Гунó. Він створив чимало музичних творів. Його вважають засновником французької ліричної опери, а його вальс-арія Джульєти «Я хочу жити!» визнається одним з оперних шедеврів. На початку 1870-х, коли Францію розгромили прусські війська, а воля людей була зламана, він написав музику для історичної драми на лібрето Жуля Барб’є «Жанна д’Арк», яка підняла патріотичних дух французів.
Але найбільшу славу Шарлю Г…
Більше

15 червня

#Історія_предметів Херсонщина – земля мужніх воїнів, земля козацька, уславлена з прадавніх часів.
У далекому 1974 році Херсонська експедиція Інституту археології АН України, яку очолював Анатолій Кубишев, досліджувала кургани неподалік села Червоне Поділля Каховського району. В одному з них було відкрито воїнське поховання 4 століття до н.е. Воїна спорядили до потойбіччя у повному бойовому обладунку – панцирі, що складався з «куртки», начеревника, поясу і поножів, –виготовл…
Більше

14 червня

#Історія_предметів 🏺 Світ давньогрецьких міфів – неосяжний. Те, що дійшло до нашого часу в переказах різних авторів (Гомера, Гесіода, Геродота, Аполлодора та ін.) є лише частиною переказів, які побутували в ті далекі часи. Оскільки тоді ще не було зафіксованих канонічних текстів, в кожній місцині Греції розповідали міфи на свій лад, а кожне нове покоління оповідачів додавало в перекази своє бачення подій.
🏺 Водночас існувала розгалужена образотворча система, значною частиною…
Більше

14 червня.

До нас знову завітали військові, що беруть участь у програмі “Духовне відновлення культурою” у Національному заповіднику Києво-Печерська лавра.💛💙 Черговий заїзд був розрахований вже на 10 днів і складався з різноманітних заходів, спрямованих не лише на відпочинок та поновлення сил, але й на те, аби сповнитися духовно, отримавши нову інформацію та враження.
✅Одним з пунктів програми була й Скарбниця Національного музею історії України, де наші захисники змогли ознайомитися з …
Більше

13 червень

Яскравий та самобутній мистецький проєкт «Українська одіссея. Офорти Володимира Бахтова до поеми Ліни Костенко» пропонує відвідувачам здійснити мандрівку історичними, художніми та літературними стежками від античності до сучасної України.
Артпроєкт об’єднав майстерні роботи заслуженого художника України Володимира Бахтова, які він створив до поеми-балади Ліни Костенко «Скіфська одіссея» та неперевершені поетичні рядки самої поетеси, які доповнюються старожитностями з колекці…
Більше

13 червень

#Історія_предметів  Ця срібна корона (або ж вінець) – шлюбна.
В основі – широкий обруч, розділений на дві декоративні частини. Верхня має вісім фігурних виступів, до яких на звороті прикріплені вісім ребер. Поверхня цієї частини вінця оздоблена карбованим узором із витких рослинних пагонів із листям та чотирма золоченими медальйонами, на яких у техніці черні виконані образи Ісуса Христа, святого Володимира, святої Варвари та святого Митрофана з відповідними написами.
Ребра …
Більше

13 червень

Інтерактивна екскурсія

12 червень о 08:05

#Історія_в_предметах  Наприкінці 6 ст. до н.е. величезне військо перського царя Дарія вдерлося до Скіфського степу. Армія, перед якою схилились наймогутніші держави – Вавілон, Лідія, Єгипет, – просувалась все далі й далі – від Дунаю до Подніпров‘я. Степ ревів голосами верблюдів та віслюків, гарцювала численна кіннота, на марші сунули тисячі й тисячі строкато вбраних піхотинців, адже Дарій мобілізував на війну десятки народів.
Скіфи не поспішали втягуватися у значні бойові су…
Більше

10 червень

Відео Кураторська екскурсія

10 червень о 09:31 

#Цього_Дня, 10 червня, відзначається Всесвітній день модерну.
Цей художній стиль почав формуватися наприкінці 1880-х років і дуже швидко привернув увагу художників, архітекторів, дизайнерів, ювелірів і всіх інших людей мистецтва по всій Європі. Найчастіше його називають модерн («сучасний»), хоча побутують й інші назви: ар-нуво, сецесія, югендштіль, ліберті.
Головною особливістю нового стилю була відмова від прямих кутів і ліній на користь більш плавним і вигнутим формам,…
Більше

7 червень о 23:53

#Історія_предметів  У Музей волинської ікони (відділі Волинського краєзнавчого музею, м. Луцьк) експонується давньоруська ікона Богородиці Одигітрія (Та, що вказує дорогу).
Ікону написано темперними фарбами (на основі порошків мінеральних пігментів, розведених жовтком курячого яйця або соком рослин) на кипарисових дошках у візантійському стилі. На іконі зображено Божу Матір, яка тримає на правій руці дитину Ісуса. Ісус правою рукою благословляє, а в лівій тримає сувій (симво…
Більше

7 червень о 19:00

#ЦьогоДня 56 років виповнюється нашому колезі, чудовому історику. досліднику історії Української революції 1917-1921 рр. Олександрові Хоменку.🥳 Від початку великої війни він вже понад два роки, захищає нас з вами на фронті.
💛💙Цього дня запрошуємо вас помилуватися щемливими родинними світлинами пана Олександра, якими поділилася його дружина пані Наталя, а також привітати його пожертвою (реквізити також продубльовані у коментарях).
https://send.monobank.ua/jar/6hxMRaWtJT
Наталка Позняк
7 червень о 10:02  Сьогодні Історик Історик – 56.
Людина, абсолютно не народжена для війни. Науковець, залюблений у книги і свої музейні нетрі. Далеко не спортсмен і далеко не з …
Більше

7 червень о 10:57 

У центральному корпусі нашого музею, що на вулиці Володимирській, 2, відкрилася нова цікава виставка, що демонструє понад 500 цінних археологічних знахідок!
Національний музей історії України
7 червень о 10:43  В Національному музеї історії України відкрилася Виставка «Дохристиянські вірування України». Це перший проєкт у музеї про історію вірувань від найдавніших часів…Більше

5 червня

У центральному корпусі музею (вул. Володимирська, 2) відкрилася археологічна виставка «Дохристиянські вірування України».
На відкритті окрім генерального директора музею Федора Андрощука виступив заступник міністра культури та інформаційної політики Тарас Шевченко, а також радник посольства Швеції Каспер Андерссон, який завірив у непорушній підтримці України Швецією.

5 червень о 23:50 

#Історія_предметів  З-поміж грузинського срібного посуду, що зберігається в колекції нашого музею, виділяється глечик з високим перекрученим горлом. Називається такий глечик каркара.
Незвичну форму каркари пояснюють легенди. Одна з них розповідає про царя Іраклія. Якось цар зі своїм почетом і видатними воїнами бенкетував у просторій залі царського палацу. У цей час надійшла звістка про підступний напад на їхню країну персів. Розгнівався Іраклій, схопив глечика, що стояв біля…
Більше