29 серпня

#ЦьогоДня 29 серпня – День пам’яті захисників України
Здавна українці зверталися по допомогу й заступництво до Архангела Михаїла – Архистратига, очільника Небесного воїнства янголів. Адже історія України – це, передусім, тривала боротьба за її свободу та волю. Вірили українці, що в цій боротьбі їм допомагають Небеса і найперше – Архангел Михаїл. Тому його зображення бачимо на різних церковних предметах 16–18 століть: іконах, хрестах, потирах, панагіях тощо. Як-от на застібці…
Більше

27 серпня

#ЦьогоДня, 27 серпня 1856 року народився Іван Франко — видатний український письменник, поет, публіцист, перекладач, вчений-енциклопедист, громадський і політичний діяч.
Ще сучасники називали Івана Франка велетом думки і титаном праці, українським Мойсеєм. А теперішні дослідники підрахували: якщо поділити сумарну кількість усього, що написав Іван Якович на кількість днів його свідомого життя, то вийде, що кожного дня (без вихідних і свят) він писав текстів у середньому на г…
Більше

26 серпня

Раді бачити відгуки від гостей нашої авторської екскурсії Мандрівка ремісничим кварталом Бахчисарая “Ustalar mahallesi”💛💙
Feride Hanım UA
почувається гордою разом з Esma Adzhieva і2
тут: Скарбниця Національного музею історії України.
25 серпня о 23:53 Київ 🔰🥊“Ідентичність — основоположна. Тому «наші воріженьки» завжди знищували наші «опізнавальні знаки» — мову і культуру. Тож можна програвати війни і втрачати терит…
Більше

23 серпня

Слава Україні!

20 серпня о 08:26

Розповідаємо далі про експонати виставки «Скарби Криму. Повернення», яку ви можете відвідати в нашому музеї.
Пронизані степовими вітрами кримські передгір’я населяли загадкові племена, що не залишили по собі великих міст, розкішних палаців та великомудрих текстів. Натомість після них зосталися археологічні пам’ятки, завдяки яким сучасні дослідники можуть робити припущення про складні міграційні процеси, простежити поступові зміни в культурі і навіть виявити культурні …Більше

20 серпня о 17:21 

неділя, 25 серпня, 13-00
Мандрівка ремісничим кварталом Бахчисарая “Ustalar mahallesi”

 

17 серпня о 13:33

Сьогодні нашому музею виповнюється 125 років!
Національний музей історії України
5 год  Сьогодні наш музей відзначає своє 125 річчя!🥳
🤩
До його організації, на межі 19 й 20 століть, у Києві долучилося чимало видатних діячів української науки та культ…Більше

15 серпня о 18:41

Продовжуємо ближче знайомити з експонатами виставки «Скарби Криму. Повернення».
✅Наш археолог та скіфолог Юрій Полідович розповідає про бронзовий скіфський навершник 4 століття до н. е., що був знайдений у 1960-ті роки на кургані поблизу села Водославка Генічеського району Херсонської області.
Навершник зображує сцену боротьби двох істот, про значення та походження яких розповідається у цьому відео. Також з відео ви дізнаєтеся, як знахідка з Херсонської області потрапила д…
Більше

15 серпня о 03:49

#ЦьогоДня  15 серпня – День археолога. Вітаємо наших колег з професійним святом, особливо, тих, хто зараз захищає Україну зі зброєю в руках. Повертайтеся додому живими і з Перемогою!
Давні любительські світлини зберігають пам’ять про те, як відбувалися розкопки відомих пам’яток, як були знайдені предмети, які ви можете побачити в нашому музеї.
Ми вже розповідали про історію знахідки золотої пекторалі з кургану Товста Могила і срібної чаші з Гайманової Могили. Сьогодні наш фо…
Більше

13 серпня о 11:04

Сьогодні в центральному корпусі музею відбулася урочиста передача трьох срібних римських зливків, які врятували від нелегального продажу та повернули державі. Дякуємо правоохоронцям за порятунок археологічної спадщини України!

10 серпня о 15:12

Сьогодні, до Дня корінних народів, провели круглий стіл “Спадок корінних народів Криму: нові перспективи дослідження”.
Наш науковець та співкуратор виставки про кримськотатарську культуру “Miras. Спадщина” Олексій Савченко представив доповідь на тему “Спадщина корінних народів в музеї. Її осмислення та репрезентація”. Більше…
Roman Kabachiy
1 д. В Скарбниця Національного музею історії України відбувся круглий стіл: “Спадок корінних народів Криму: нові перспективи дослідження.” У ньому взяли участь:
Більше

9 серпня о 17:49

Сьогодні, до Дня корінних народів, провели круглий стіл “Спадок корінних народів Криму: нові перспективи дослідження”.
Наш науковець та співкуратор виставки про кримськотатарську культуру “Miras. Спадщина” Олексій Савченко представив доповідь на тему “Спадщина корінних народів в музеї. Її осмислення та репрезентація”. Більше…
Roman Kabachiy
9 серпня о 05:42  В Скарбниця Національного музею історії України відбувся круглий стіл: “Спадок корінних народів Криму: нові перспективи дослідження.” У ньому взяли участь:
Більше

9 серпня о 15:16 

До Дня корінних народів відомий подкаст “Пороблено” присвятив свій черговий випуск темі колонізації Кримського півострова. Крим – батьківщина кримських татар, караїмів та кримчаків, які належать до корінних народів України.
Ведуча подкасту Дар’я Анцибор поговорила з провідним науковим співробітником Скарбниці Національного музею історії України Олексієм Савченком Oleksii Savchenko про те, яким був колоніалізм у Російській імперії та СРСР, як під російським впливом змінювал…
Більше

4 серпня о 18:41

За експонатами з кримських музеїв, які повернули в Україну з Нідерландів, закріпилась назва «скіфське золото». Хоча скіфські пам’ятки із золота – це лише частина цих безцінних музейних колекцій. Продовжуємо розповідати про найбільш цікаві, знакові експонати кримських музеїв, які можна побачити на Виставка «Скарби Криму. Повернення» в Скарбниці Національного музею історії України.
✨️ Повернімося до золота, а саме жіночих золотих прикрас. Ці сережки були прикрасою жінки, я…
Більше

4 серпня о 14:45

Найближчої п’ятниці (9 серпня) запрошуємо до Скарбниці на Круглий стіл до Дня корінних народів.
✅На цьому заході наш провідний науковий співробітник Олексій Савченко, співкуратор виставки «Miras. Спадщина», виступить з доповіддю «Спадщина корінних народів в музеї. Її осмислення та репрезентація».
Таврійський національний університет імені В. І. Вернадського
3 серпня о 12:53  До Дня корінних народів
Запрошуємо на круглий стіл: «Спадок корінних народів Криму: нові перспективи дослідження»
Дата: 9 серпня 2024 року. …Більше

4 серпня о 00:57

Відкрийте для себе давню історію Тавриди. Скарби Криму чекають на вас.

3 серпня о 13:56

Скарбниця була рада вітати військовослужбовців в межах програми “Духовне відновлення культурою” для українських захисників. Військові змогли ознайомитися з новими виставками «Скарби Криму. Повернення», «Українська одіссея. Офорти Володимира Бахтова до поеми Ліни Костенко», а також виставкою «MIRAS. Спадщина», що присвячена кримськотатарській культурі, а також з новою виставкою.  Також ми провели майстерклас з орьнеку – кримськотатарського орнаменту.