21 липня

На фронті поранено нашого колегу – історика Олександра Хоменка.
Його підрозділ потребує термінової допомоги на укріплення укриттів.
Кожна гривня важлива!
1 д.
 
Друзі, сталося лихо. На фронті зазнав поранення наш колега, завідувач відділу «Музей Української революції 1917-1921 рр.» Олександр Хоменко.Ось такий допис сь…Більше

18 липня

У центральному корпусі нашого музею (що на вул. Володимирській, 2) сьогодні відкрилася виставка з майже трьома сотнями коштовних археологічних знахідок, деякі з яких не мають аналогів у музеях України. Радимо відвідати!
Національний музей історії України
3 д. Сьогодні у музеї відкрилася Виставка «Від моря до моря. Merest mereni»🇪🇪🇺🇦, що присвячена українсько-естонській дружбі. Вона демонструє унікальні археологічні зн…Більше

18 липня

 у неділю, 21 липня, о 13:00.

Екскурсію виставкою «Скарби Криму. Повернення» проведе її кураторка, провідна наукова співробітниця Оксана Ліфантій.Попередньо потрібно зареєструватися за телефонами (044) 280 13 96 або (093) 619 70 29 (вайбер, телеграм).
Вартість участі – 200 грн, для пенсіонерів, студентів, школярів – 130 грн (без додаткової плати за вхід до музею чи до Лаври).

17 липня

Відзавтра у центральному корпусі нашого музею, що знаходиться на вулиці Володимирській, 2, відкриється виставка «Від моря до моря. Merest mereni»🇪🇪🇺🇦. Там ви зможете побачити майже три сотні цінних археологічних знахідок, які врятували від контрабандистів та повернули Україні естонські правоохоронці
Національний музей історії України
4 д. Завершуються останні приготування перед відкриттям нової виставки «Від моря до моря. Merest mereni»🇪🇪🇺🇦, що присвячена українсько-естонській дружбі. 🪙Зокрема, ту…Більше

16 липня

#ГрафікРоботи
❗️УВАГА❗️ З технічних причин у середу, 17 липня, Скарбниця працюватиме до 15:00, каса до 14:00.
Перепрошуємо за можливі незручності.
📋Також нагадуємо, що у Скарбниці вихідним днем є понеділок. Решту днів ми працюємо з 10:00 до 18:00, каса до 17:00.
їни, що роз…Більше

16 липня

Неймовірна за своєю красою та важливістю для України, Виставка «Скарби Криму. Повернення» надихає українських митців! Художниця та фешн-дизайнерка Hélène Litorelle, у колаборації зі Скарбницею Національного музею історії України, створила серію чудових шовкових твіллі😍 з зображеннями коштовностей, які вдалося повернути Україні.
💛💙Крім того, Hélène Litorelle вирішила підтримати музей у цей непростий час, передавши свої твори на благодійність для музею! Вишукані аксесуари мож…
Більше

15 липня

#ЦьогоДня 15 липня, у день пам’яті рівноапостольного князя Володимира, день хрещення Русі, відзначаємо День Української Державності.
988 року князь Володимир хрестився сам і наказав хреститися всім киянам. Тим самим було зроблено остаточний вибір на користь християнської віри візантійського напрямку. Тісний зв’язок з Константинополем був закріплений шлюбом з візантійською принцесою Анною.
Для Русі це був не тільки вибір віри, але й вибір цивілізаційного шляху. В Києві, а …Більше

14 липня

#ЦьогоДня, 14 липня, у Франції відзначається подія, яка відбулася у далекому 1789 році – взяття повсталим народом Бастилії, сумнозвісної в’язниці, що колись височіла у центрі Парижа.
Цього дня 235 років тому розпочалася Велика Французька революція, яка докорінно змінила світ.
У зібранні нашого музею є невеликий сувенір кінця 19 століття, який нагадує про одну важливу подію тих часів. Це срібна ложечка, прикрашена емалевим зображенням меморіалу «Лев, що помирає» у швейцарсько…
Більше

14 липня

Цієї неділі археологиня Оксана Ліфантій проведе повторну кураторську екскурсію виставкою «Скарби Криму. Повернення», адже на минулих вихідних для всіх охочих не вистачило місця у групі. Що й не дивно, і сама виставка, і розповідь кураторки захоплюють уяву!

13 липня

💛💙Ми були раді вітати черговий візит військовослужбовців в межах програми «Духовне відновлення культурою» для захисників, що пройшли крізь пекельний вогонь війни. Під час програми, яку проводить Національний заповідник Києво-Печерська лавра, військові завітали також й до нашого музею, де змогли ознайомитися з виставками «Збережено в Україні», «MIRAS. Спадщина», а також з новою виставкою «Українська одіссея. Офорти Володимира Бахтова до поеми Ліни Костенко».
А наостанок ми п…
Більше

12 липня

На Виставка «Українська одіссея. Офорти Володимира Бахтова до поеми Ліни Костенко», що експонується у 4-5 залах нашого музею (2-й поверх), є куточок з мольбертом, де бажаючі можуть відповісти на питання – «Хто ми?».
Пропонуємо вам фото деяких відповідей, які, зокрема, давали діти.

12 липня

#ГрафікРоботи  ❗️УВАГА❗️ З технічних причин у неділю, 14 липня, Скарбниця працюватиме до 17:30, каса до 16:30.
Перепрошуємо за можливі незручності.
📋Також нагадуємо, що у Скарбниці вихідним днем є понеділок. В решту днів ми працюємо з 10:00 до 18:00, каса до 17:00.

11 липня

🤩Вперше з нагоди відкриття виставки у нашому музеї Укрпошта випустила спеціальний набір марок! Але й відкриття виставки «Скарби Криму. Повернення» є важливою подією не лише музею, а всієї України вцілому!
📨Мова йде про цілий лімітований випуск тематичного поштового набору «Скарби Криму. Повернення» за проєктом «Власна марка», який містить номерний марковий аркуш із 9-ти марок та художній конверт формату С6 зі спецпогашенням. 💛💙Загальна кількість комплектів – 565 шт., відпов…
Більше

10 липня

 у неділю, 14 липня, о 13:00.

Екскурсію виставкою «Скарби Криму. Повернення» проведе її кураторка, провідна наукова співробітниця Оксана Ліфантій.Попередньо потрібно зареєструватися за телефонами (044) 280 13 96 або (093) 619 70 29 (вайбер, телеграм).
Вартість участі – 200 грн, для пенсіонерів, студентів, школярів – 130 грн (без додаткової плати за вхід до музею чи до Лаври).

10 липня

#Історія_предметів  Нещодавно ми розповідали про знахідки у Чингульському кургані першої половини 13 століття, розкопаному експедицією Інституту археології АН України (керівники Віталій Отрощенко і Юрій Рассамакін) неподалік с. Заможне Пологівського району Запорізької області у 1981 році. Під великим насипом знайшов спочинок половецький хан, який загинув у бою з монгольськими загарбниками.
Зокрема, мова вже йшла про два золототкані пояси, що лежали при похованому. Деякі прик…
Більше

Міністерство культури та інформаційної політики України та Скарбниця Національного музею історії України
6 д. 10 липня у Скарбниця Національного музею історії України відбудеться церемонія спецпогашення нового випуску за проєктом «Власна марка» — марки «Скарби Криму. Повернення».
Лімітований випуск тематичного поштового набору, випущений Укрпоштою за співпраці з МКІП, буде доступний у Поштовому маркеті Укрпошта postmark.ukrposhta.ua.
⚱️Поштовий випуск присвячений відкриттю виставки «Скарби Криму. Повернення», яка розпочала роботу 5 липня за підтримки Міністерства, благодійного фонд…
Більше

7 липня о 21:00

✅Мешканці Херсонесу Таврійського робили надгробки з масивних каменів. І коли одного разу перед містом постала загроза великої облоги, було вирішено використати старі надгробки для укріплення міської вежі. Проте, ймовірно, для херсонеситів важливим було не лише зміцнення власних мурів, а й духовна підтримка їхніх предків. Тому так символічно те що у цей час тяжкого ворожого нападу прадавні історичні реліквії повернулися до столиці України. Цю історію на презентації виставки «С
Більше

6 липня о 23:39

Зверніть увагу! Виставка «Скарби Криму. Повернення» діє не у центральному корпусі музею, ✅а у Скарбниці Національного музею історії України, що розташована ✅на території Києво-Печерської лаври (вул. Лаврська, 9).
📋Виставка працює щодня, окрім понеділка з 10:00 до 18:00, каса до 17:00.
☎️Інформація для відвідувачів Скарбниці: (044) 280 13 96 або (093) 619 70 29 (вайбер, телеграм).
🇺🇦Виставка діятиме до деокупації Криму!
Національний музей історії України зараз тут: Скарбниця Національного музею історії України.
6 липня о 22:42 Київ Зверніть увагу! Виставка «Скарби Криму. Повернення» діє не у центральному корпусі музею, ✅а у нашій філії – Скарбниця Національного музею історії України, що роз…Більше

6 липня о 21:50

Вперше за історію нашого музею ПриватБанк створив колекцію цифрових обкладинок карток з нагоди відкриття нашої виставки! 🤩Завантажуйте та насолоджуйтесь красою прадавніх скарбів нашої землі! 💛💙 А оглянути виставку «Скарби Криму. Повернення» можна щодня, окрім понеділка. Ми знаходимося на території Києво-Печерської лаври (вул. Лаврська, 9). Виставка діятиме до деокупації Криму.🇺🇦

6 липня о 14:54

Кураторка виставки «Скарби Криму. Повернення» Оксана Ліфантій в ефірі Суспільне Новини розповіла про найцікавіші експонати виставки, про маловідомі причини того, як експонати з Криму опинилися в Нідерландах, та про те, як росіяни прикриваючись високими мотивами, грабують й знищують археологічні пам’ятки окупованого Криму.📌Нагадуємо що виставка діє у Скарбниці Національного музею історії України, це вулиця Лаврська, 9, корпус 12 (територія Києво-Печерської лаври).
☎️Інформаці…
Більше

5 липня о 08:03

🏺Які експонати кримських музеїв, представлені на Виставка «Скарби Криму. Повернення» , становлять найбільшу історичну цінність, чому узагальнена назва цих артефактів – “скіфське золото” – не зовсім відповідає дійсності, та як пам’ятки повертались до України з Нідерландів, розповідає археолог, завідувач науково-дослідного відділу експозиційно-виставкової роботи та міжнародного співробітництва Скарбниці Національного музею історії України Юрій Полідович у репортажі Deutsche We…
Більше

5 липня о 14:07

Відео з відкриття

5 липня о 14:05

Відео з відкриття

4 липня о 21:41 

Трішки відео з відкриття виставки «Скарби Криму. Повернення»
Олена Зеленська 4 липня
– стартувала виставка «Скарби Криму. Повернення». Подія, що засвідчує: Україна повертає своє.
Країна-агресор любить привласню…
Більше

4 липня о 17:35

Сьогодні відкрилася виставка «Скарби Криму. Повернення», що покаже легендарне “скіфське золото”!🎉🇺🇦
✅
565 безцінних експонатів (2111 одиниць зберігання) із чотирьох кримських музеїв – Бахчисарайського історико-культурного заповідника, Центрального музею Тавриди (Сімферополь), Керченського державного історико-культурного заповідника та Херсонесу Таврійського (Севастополь) – перебували на виставці в Амстердамі (Музей Allard Pierson), коли росія окупувала Крим у 2014 році. Це да…
Більше

4 липня о 14:19

 у неділю, 7 липня, о 13:00.

Екскурсію виставкою «Скарби Криму. Повернення» проведе її кураторка, провідна наукова співробітниця Оксана Ліфантій.Попередньо потрібно зареєструватися за телефонами (044) 280 13 96 або (093) 619 70 29 (вайбер, телеграм).
Вартість участі – 200 грн, для пенсіонерів, студентів, школярів – 130 грн (без додаткової плати за вхід до музею чи до Лаври).

3 липня о 18:11

Скарбниця Національного музею історії України разом з Мариною Луцик і Оксаною Ліфантій.
Добігає кінця підготовка до відкриття виставки «Скарби Криму. Повернення», що покаже врятовані скарби із чотирьох музеїв Криму, які були захоплені російськими окупантами. Повернення цих експонатів стало можливим завдяки блискучій перемозі України у багаторічному судовому процесі в Нідерландах.
Це буде чудова й масштабна виставку, яку всі кияни та гості столиці зможуть відвідати починаючи з 5 липня.
🏛️ Нагадуємо, що Скарбниця Національного музею знаходиться на території Ки…
Більше

3 липня о 07:59 

#Історія_предметів  1981 року Запорізька експедиція Інституту археології АН України (керівники – Віталій Отрощенко та Юрій Рассамакін) досліджувала великий курган поблизу с. Заможне Токмацького району. Під насипом кургану, що згодом отримав назву Чингульський, спочив один з могутніх половецьких ханів, який загинув у битві з монгольськими загарбниками.
При похованому лежало кілька поясів. Можливо, за життя, один з поясів підкреслював талію, інший був спущений нижче талії на …
Більше

2 липня о 14:44

Століттями ворог краде наш спадок. Ми продовжуємо давати відсіч. Настав час, коли ми повертаємо своє.
🏺 Виставка «Скарби Криму. Повернення» представляє найцінніші експонати з чотирьох музеїв Криму, які наразі окуповані росією.
Судові баталії за «скіфське золото» тривали майже 10 років до історичної перемоги України у суді.…
Більше

1 липня о 18:48

#БлогМІСТ  5 липня в Скарбниці (вул. Лаврська, 9, Києво-Печерська лавра) відкриється Виставка «Скарби Криму. Повернення», що представить кримські старожитності, які після майже десяти років судів з росією вдалося повернути до України.🤩
✅
Нагадаємо, ці експонати представили в лютому 2014 року в Музеї Алларда Пірсона (Амстердам, Нідерланди) на виставці «Крим: золото й таємниці Чорного моря», якраз у той час росія почала окупацію українського півострова.…
Більше

30 червень о 19:54

Цінну археологічну знахідку з колекції нашого музею, бойову сокиру з інкрустацією сріблом у вигляді тризуба, можна протягом місяця побачити на Львівщині.   0:09 / 1:46

Національний музей історії України
1 липня
Бойову сокиру з інкрустацією сріблом у вигляді тризуба можна протягом місяця побачити у комунальному закладі Львівської обласної ради “Історико-краєзнавчий музей…
Більше

30 червень о 09:02

Деякі митці намагаються у своїх творах відтворити природу, максимально наблизитися до оригіналу, зафіксувати його швидкоплинну красу. Передати в музиці шум вітру, стукіт краплин дощу чи дзижчання джмеля, в танку повторити рухи тварин і птахів, створити фотографічно точну картину чи скульптуру… Розповідають, що по суперечці двох давньогрецьких художників щодо реалістичності їхніх картин, один з них зумів так точно змалювати хлібні крихти, що на них злетілися горобці. Проте так…
Більше