6 липня о 23:39

Зверніть увагу! Виставка «Скарби Криму. Повернення» діє не у центральному корпусі музею, ✅а у Скарбниці Національного музею історії України, що розташована ✅на території Києво-Печерської лаври (вул. Лаврська, 9).
📋Виставка працює щодня, окрім понеділка з 10:00 до 18:00, каса до 17:00.
☎️Інформація для відвідувачів Скарбниці: (044) 280 13 96 або (093) 619 70 29 (вайбер, телеграм).
🇺🇦Виставка діятиме до деокупації Криму!
Національний музей історії України зараз тут: Скарбниця Національного музею історії України.
6 липня о 22:42 Київ Зверніть увагу! Виставка «Скарби Криму. Повернення» діє не у центральному корпусі музею, ✅а у нашій філії – Скарбниця Національного музею історії України, що роз…Більше

6 липня о 21:50

Вперше за історію нашого музею ПриватБанк створив колекцію цифрових обкладинок карток з нагоди відкриття нашої виставки! 🤩Завантажуйте та насолоджуйтесь красою прадавніх скарбів нашої землі! 💛💙 А оглянути виставку «Скарби Криму. Повернення» можна щодня, окрім понеділка. Ми знаходимося на території Києво-Печерської лаври (вул. Лаврська, 9). Виставка діятиме до деокупації Криму.🇺🇦

6 липня о 14:54

Кураторка виставки «Скарби Криму. Повернення» Оксана Ліфантій в ефірі Суспільне Новини розповіла про найцікавіші експонати виставки, про маловідомі причини того, як експонати з Криму опинилися в Нідерландах, та про те, як росіяни прикриваючись високими мотивами, грабують й знищують археологічні пам’ятки окупованого Криму.📌Нагадуємо що виставка діє у Скарбниці Національного музею історії України, це вулиця Лаврська, 9, корпус 12 (територія Києво-Печерської лаври).
☎️Інформаці…
Більше

5 липня о 08:03

🏺Які експонати кримських музеїв, представлені на Виставка «Скарби Криму. Повернення» , становлять найбільшу історичну цінність, чому узагальнена назва цих артефактів – “скіфське золото” – не зовсім відповідає дійсності, та як пам’ятки повертались до України з Нідерландів, розповідає археолог, завідувач науково-дослідного відділу експозиційно-виставкової роботи та міжнародного співробітництва Скарбниці Національного музею історії України Юрій Полідович у репортажі Deutsche We…
Більше

5 липня о 14:07

Відео з відкриття

5 липня о 14:05

Відео з відкриття

4 липня о 21:41 

Трішки відео з відкриття виставки «Скарби Криму. Повернення»
Олена Зеленська 4 липня
– стартувала виставка «Скарби Криму. Повернення». Подія, що засвідчує: Україна повертає своє.
Країна-агресор любить привласню…
Більше

4 липня о 17:35

Сьогодні відкрилася виставка «Скарби Криму. Повернення», що покаже легендарне “скіфське золото”!🎉🇺🇦
✅
565 безцінних експонатів (2111 одиниць зберігання) із чотирьох кримських музеїв – Бахчисарайського історико-культурного заповідника, Центрального музею Тавриди (Сімферополь), Керченського державного історико-культурного заповідника та Херсонесу Таврійського (Севастополь) – перебували на виставці в Амстердамі (Музей Allard Pierson), коли росія окупувала Крим у 2014 році. Це да…
Більше

4 липня о 14:19

 у неділю, 7 липня, о 13:00.

Екскурсію виставкою «Скарби Криму. Повернення» проведе її кураторка, провідна наукова співробітниця Оксана Ліфантій.Попередньо потрібно зареєструватися за телефонами (044) 280 13 96 або (093) 619 70 29 (вайбер, телеграм).
Вартість участі – 200 грн, для пенсіонерів, студентів, школярів – 130 грн (без додаткової плати за вхід до музею чи до Лаври).

3 липня о 18:11

Скарбниця Національного музею історії України разом з Мариною Луцик і Оксаною Ліфантій.
Добігає кінця підготовка до відкриття виставки «Скарби Криму. Повернення», що покаже врятовані скарби із чотирьох музеїв Криму, які були захоплені російськими окупантами. Повернення цих експонатів стало можливим завдяки блискучій перемозі України у багаторічному судовому процесі в Нідерландах.
Це буде чудова й масштабна виставку, яку всі кияни та гості столиці зможуть відвідати починаючи з 5 липня.
🏛️ Нагадуємо, що Скарбниця Національного музею знаходиться на території Ки…
Більше

3 липня о 07:59 

#Історія_предметів  1981 року Запорізька експедиція Інституту археології АН України (керівники – Віталій Отрощенко та Юрій Рассамакін) досліджувала великий курган поблизу с. Заможне Токмацького району. Під насипом кургану, що згодом отримав назву Чингульський, спочив один з могутніх половецьких ханів, який загинув у битві з монгольськими загарбниками.
При похованому лежало кілька поясів. Можливо, за життя, один з поясів підкреслював талію, інший був спущений нижче талії на …
Більше

2 липня о 14:44

Століттями ворог краде наш спадок. Ми продовжуємо давати відсіч. Настав час, коли ми повертаємо своє.
🏺 Виставка «Скарби Криму. Повернення» представляє найцінніші експонати з чотирьох музеїв Криму, які наразі окуповані росією.
Судові баталії за «скіфське золото» тривали майже 10 років до історичної перемоги України у суді.…
Більше

1 липня о 18:48

#БлогМІСТ  5 липня в Скарбниці (вул. Лаврська, 9, Києво-Печерська лавра) відкриється Виставка «Скарби Криму. Повернення», що представить кримські старожитності, які після майже десяти років судів з росією вдалося повернути до України.🤩
✅
Нагадаємо, ці експонати представили в лютому 2014 року в Музеї Алларда Пірсона (Амстердам, Нідерланди) на виставці «Крим: золото й таємниці Чорного моря», якраз у той час росія почала окупацію українського півострова.…
Більше

30 червень о 19:54

Цінну археологічну знахідку з колекції нашого музею, бойову сокиру з інкрустацією сріблом у вигляді тризуба, можна протягом місяця побачити на Львівщині.   0:09 / 1:46

Національний музей історії України
1 липня
Бойову сокиру з інкрустацією сріблом у вигляді тризуба можна протягом місяця побачити у комунальному закладі Львівської обласної ради “Історико-краєзнавчий музей…
Більше

30 червень о 09:02

Деякі митці намагаються у своїх творах відтворити природу, максимально наблизитися до оригіналу, зафіксувати його швидкоплинну красу. Передати в музиці шум вітру, стукіт краплин дощу чи дзижчання джмеля, в танку повторити рухи тварин і птахів, створити фотографічно точну картину чи скульптуру… Розповідають, що по суперечці двох давньогрецьких художників щодо реалістичності їхніх картин, один з них зумів так точно змалювати хлібні крихти, що на них злетілися горобці. Проте так…
Більше