9 травня

#Цього_дня 9 травня – День Європи
1799 року в Європі постала нова імперія – Французька. Революційний народ, який тільки нещодавно позбувся свого монарха, радісно прийняв нового суверена – Наполеона Бонапарта, який проголосив себе імператором. Нова влада потребувала затвердження і популяризації на всіх рівнях, що спричинило появу нового художнього стилю – ампір («імперія»). Він засновувався на наслідуванні традиціям Римської імперії, переосмисленні запозичених давніх образів …
Більше

8 травня

#Цього_дня  Наприкінці 1880-х років почав формуватися новий художній стиль, який дуже швидко привернув увагу художників, архітекторів, дизайнерів, ювелірів і всіх інших людей мистецтва по всій Європі. Найчастіше його називають модерн («сучасний»), хоча побутують й інші назви: ар-нуво, сецесія, югендштіль, ліберті.
Головною особливістю нового стилю була відмова від прямих кутів і ліній на користь більш плавним і вигнутим формам, які наслідували природні вигини рослин. …
Більше

7 травня

Авторську екскурсію «Гетьман Іван Мазепа – меценат української культури та церкви» наша науковиця Оксана Терещук створила для того, аби розповісти про видатного українського гетьмана. У пригоді їй стали експонати виставки «Європейська Україна. Доба Мазепи». Оригінальні речі, до яких за життя мав стосунок Іван Мазепа та інші представники еліти Гетьманщини часів його правління, демонструють неймовірну історію розвитку благодійності та меценатства на українських землях. На чолі …
Більше

7 травня

#Історія_предметів  Філіжанка міцної віденської кави вранці – це майже розкіш. Пити її маленькими ковтками, насолоджуючись запашним напоєм, ледь торкаючись губами розпеченого вінця срібної філіжанки…
Цю срібну філіжанку було виготовлено у Відні 1856 року майстрами, які позначали свої роботи клеймом «T&C» у квадратному щитку. …
Більше

5 травня

#ЦьогоДня  5 трпавня християни східного обряду відзначають Великдень – Воскресіння Христове.
Іконографія Воскресіння Христового формувалася протягом тривалого періоду. Складність полягала у створенні іконографії таємничої події, очевидців якої не було. …
Більше

3 травня

#ГрафікРоботи❗️УВАГА❗️З технічних причин музей не працюватиме 5 травня.
Перепрошуємо за можливі незручності.

2 травня

#Цього_дня  Ключовою подією Великого Четверга (так християни називають останній четвер перед Великоднем) є Таємна Вечеря. Це була остання трапеза, яку Христос розділив зі своїми учнями (апостолами) в Єрусалимі напередодні головних подій – моління в Гетсиманському саду, арешту, суду, розп’яття, смерті та воскресіння.
Таємна Вечеря є біблійною основою для Євхаристії – Святого Причастя, причастя святими дарами – хлібом і вином.
Відтворення сцени Таємної Вечері можна побачити на …
Більше