5 грудня о 12:54 

Музей – із глибокою вдячністю українським воїнам, які боронять нашу землю.

Деякі предмети із зібрання нашого музею продовжують зберігати свої таємниці.
Зокрема, цей золотий перстень. До музейного фонду він потрапив з колекції відомого польського історика, дослідника культури, мистецтвознавця, письменника Владислава Лозінського (1843 — 1913), який все своє життя мешкав у Львові.

За стилістичними ознаками (ажурне оформлення шинки, восьмикутний щиток зі вставкою) перстень датується другою половиною XVIII століття. Саме в той час були популярні різьблені камені з виступаючим рельєфом – камеї, що наслідували античні, переважно, давньоримські зразки. І саме такий різьблений сердолік ми бачимо на вставці.

Проте невідомо хто був майстер, кому належав перстень і кого зображено на камеї.

Зважаючи, що камеї часто наслідували давньоримські міфологічні сюжети та портрети, можна припустити, що це один з видатних римлян. За багатьма спільними рисами цей чоловік схожий на відомого політичного діяча, поета і покровителя мистецтв Гая Цільнія Мецената (68 – 8 роки до н.е.). Його допомога, зокрема, таким поетам як Горацій, Вергілій та Мелісс, була неоціненною. Його ім’я стало називним для багатьох благодійників-меценатів у наступних століттях.

Але однозначності такого визначення заважає особливість зачіски: давні римляни не носили таке довге волосся, воно завжди були акуратно підстрижене іззаду і на скронях.

Отже таємниця персня і надалі залишається нерозгаданою…

.

🇺🇦 Допомогти захисникам України – https://bit.ly/3qbDpnc 🇺🇦

.

#ВладиславЛозінський #перстень #Меценат #таємниця #Львів