Скарбниця Національного музею історії України додає подію.
24 СЕРП. О 10:00 – 6 ВЕР. О 18:00
Виставка «Збережено в Україні»

Пам’ятки греко-скіфського мистецтва з колекції Національного музею історії України надихають своєю позачасовою красою. Ці артефакти, створені понад два тисячоліття тому, врятовані Україною та захищені її хоробрими воїнами.

До Дня Незалежності України в Скарбниці Національного музею історії України відкривається виставка «Збережено в Україні». До огляду представлені речі, виконані у звіриному стилі, унікальне бронзове навершя із зображенням скіфського бога Папая. Найвразливіші шедеври греко-скіфського мистецтва, серед яких – і легендарна пектораль з кургану Товста Могила, на час війни представлені якісними копіями.

Вишуканий керамічний посуд, виготовлений грецькими майстрами, демонструється у Скарбниці музею вперше.

Скіфи та давні греки вірили в різних богів. Найбезстрашнішим із грецьких богів був Арес – бог війни. Ім’я бога війни давніх скіфів нам невідоме, проте ми знаємо, що його символами були дикий кабан та скіфський меч.

За свідченнями давніх авторів, у VI ст. до н. е. скіфи перемогли ворога, що значно переважав їх за кількістю, – військо перського царя Дарія І. Вони захистили власні землі від загарбника та зберегли скарби своїх пращурів. Всі ці події, ймовірно, відбувалися на теренах сучасної України. Скіфи були видатними воїнами. Видатними воїнами є і українці.

Ми прагнемо нагадати про спадщину, за яку, зокрема, боремося сьогодні. Ми здатні зберегти її для нащадків і – для всього світу.

🏛Виставка діятиме у Скарбниці Національного музею історії України (вул. Лаврська, 9, корпус 12, вхід через головну браму Лаври) з 24 серпня.

Виставка триває.

Проєкт реалізовано за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України.
_______________________________________
Відвідування по сеансах з середи по неділю (щогодини від 10:00 до 17:00).

Вартість самостійного огляду – 100 грн, з екскурсоводом – 150 грн.

Попередньо радимо зареєструватися за номером телефону (044) 280-13-96.