21 травня о 09:45

Музей – із глибокою вдячністю українським воїнам, які боронять нашу землю.

У березні 1876 року у Києві у садибі Ігната Лєскова на розі вулиці Володимирської та Десятинного провулку було знайдено великий скарб княжої доби.

Власник садиби, де було знайдено скарб, зажадав за нього від Імператорської археологічної комісії 10 000 рублів, однак така ціна, на щастя, була визнана неприйнятною. Згодом майже всі знахідки були придбані для музею Київського університету св. Володимира за 1000 рублів.

Серед знахідок був масивний срібний чотиригранний ланцюг з конусоподібними зооморфними наконечниками. Подвійне плетення «ланка в ланку» надає ланцюгу об’єму, завдяки чому він нагадує звивисте зміїне тіло.

Наконечники спаяні з двох половин, відлитих в одній формі, що утворюють дволикі голови дракона. Рельєф наконечників доповнений черню, що підкреслює риси личин.

Крізь пащі просунуто з’єднувальне кільце, яке використовували для підвісок. На них підвішували різноманітні амулети, а за християнських часів – й хрести.

Такі ланцюги належать до досить рідкісних знахідок на землях Русі. Значно поширенішими в Х-ХІІ ст. вони були на території Скандинавії, що не дивно, адже дракони відіграють значну роль в скандинавській міфології. Зокрема, вони стережуть скарбниці…

Тримаємо стрій! Разом – до перемоги!

🇺🇦 Допомогти захисникам України – https://bit.ly/3qbDpnc 🇺🇦

🇺🇦 Слава Героям! Слава Україні!

 

більше…