З 4 до 23 жовтня 2008 р. в Музеї історичних коштовностей України проходила виставка “Магія краси”, де було представлено 63 роботи донецького ювеліра Кочубєєва Юрія Анатолійовича.


Кольє “Хрест“ – подарунок автора музею

Кочубєєв Юрій Анатолійович почав працювати як ювелір у 1989 р. на Донецькому заводі “Ремпобуттехніка”. Практично з самого початку він зарекомендував себе як творча особа. Вже у 1990 р. він зробив свою першу авторську роботу – сережки “Театральні”. Вперше Юрій Анатолійович заявив про себе як художник-ювелір на Шостій спеціалізованій виставці ювелірних прикрас “Ювелірекспо Україна-2003” у Києві і отримав диплом “За краще представлення ювелірних прикрас”. На цій виставці було представлено більш ніж тридцять його ексклюзивних робіт.

З цього часу його роботи часто експонуються та звертають увагу на всіляких виставках. Так, на Першій спеціалізованій виставці “Ювелірекспо-2004” у Донецьку, Юрій Кочубєєв завоював перше місце у номінації “Краща ювелірна прикраса року” з гарнітуром “Весна”. З 2004 р. Юрій Анатолійович є членом Союзу дизайнерів України.

На фестивалі дизайну “Ювелірартпром-2005” у Харкові він отримав диплом “За участь”, а дві його роботи – “Глибина фантазії” та “Весна” були включені до національного буклету “Дні Європейської культурної спадщини”.

На Другій спеціалізованій виставці “Ювелірний салон-2005” у Одесі за кольє “Глибина фантазії” отримав “Диплом глядацьких симпатій”.

У 2007 р. на виставці, присвяченій 75-річчю утворення Донецької області, Юрій Кочубєєв належно представив ювелірів регіону перед керівництвом держави.

Особливо яскравою подією, що запам’яталася, стала персональна виставка Юрія Анатолійовича у Донецькому художньому обласному музеї у 2008 р. Там було представлено більш ніж тридцять акварельних, графічних і фоторобіт майстра, а також більш ніж вісімдесят ексклюзивних ювелірних виробів і навіть скульптура. На прес-конференції перед відкриттям виставки було проведено презентацію книги Юрія “Проба” про творчість українських художників-ювелірів.

Юрій Кочубєєв – майстер вищої категорії, він підходить до своєї роботи творчо і дуже індивідуально. Його твори – це справжнє ювелірне мистецтво.