На виставці у двох вітринах 9-го залу було виставлено культурні цінності, які свого часу були передані до музею за рішенням Експертно-фондової ради з питань безоплатної передачі, вилучених або конфіскованих культурних цінностей, обернених, відповідно до закону, в дохід держави. Їх було вилучено митними та правоохоронними органами України протягом останнього десятиліття та відібрано згідно з перспективним планом комплектування фондів. Незначну частину предметів придбано через фондово-закупівельну комісію Національного музею історії України або подаровано музею. 69 експонатів охоплюють період з першої чверті ХІХ до початку ХХ ст. і за типологією поділяються на предмети сервіровки столу, настільні прикраси та аксесуари; предмети особистого вжитку представлені приладдям для куріння, шитва, а також кишеньковими годинниками. За художніми особливостями вони представляють різноманітні стилі і мистецькі напрямки: готика, класицизм, необароко, ар-нуво та інші.
Нові поповнення значно розширили географію європейських центрів виробництва художнього срібла в колекції музею. Серед предметів сервіровки столу можна побачити зразки класичного англійського срібла з таких всесвітньо відомих центрів як Бірмінгем і Честер з відповідними клеймами кінця ХІХ – середини ХХ ст.
Особливо слід відмітити появу в колекції музею зразків виробів з Бельгії, Нідерландів, а також із Данії та Норвегії. Деякі зі скандинавських дизайнерів мали досвід роботи ще до другої світової війни, а на початок 50-х років ХХ ст., завдяки якості своєї продукції, ввійшли до числа основних законодавців моди. Привертають увагу збірки наперстків – мініатюрних витворів ювелірного мистецтва з різних країн, а також кишенькових годинників виробництва Швейцарії, Франції та Росії середини ХІХ – першої чверті ХХ ст.