З 9 до 10 листопада 2015 р. у Музеї історичних коштовностей України проводилась чергова наукова конференція Ювелірне мистецтво – погляд крізь віки.

9-10 листопада 2015 р. у Музеї історичних коштовностей України відбулися чергові Музейні читання. На конференції Ювелірне мистецтво – погляд крізь віки було представлено 32 доповіді 37-ми авторів з Києва, Львова, Чернігова, Черкас, Чигирина, Харкова, а також з Москви (РФ). Це люди з великим науковим досвідом, доктори та кандидати наук, але є й молоді дослідники. Щодо останніх, то організатори Музейних читань не знижують вимог для цієї категорії авторів, і тому конференція Музею історичних коштовностей України стає для них хорошою школою наукової роботи. Нинішня конференція є ювілейною: як Міжнародна вона є 10-ю, а взагалі вже 22 рази фахівці – музейники, мистецтвознавці, археологи, історики – обговорювали різноманітні проблеми збереження культурної спадщини, вивчення музейних колекцій та окремих пам’яток ювелірного мистецтва, особливості творчості митців-ювелірів  на різних хронологічних етапах історії України. Всі ці теми надзвичайно багатогранні, тому що включають і вивчення технології виробництва ювелірних витворів (від давнини до сьогодення), і аналіз стилістичних особливостей у їх створенні, дослідження семантики прикрас та їх змістовного наповнення. Розкриємо програму конференції: фахівці представили доповіді про творчий доробок майстрів доби раннього заліза, часів середньовіччя (ІV–ХІV ст.), пам’ятки ювелірного мистецтва ХV–ХХ ст., а також художні традиції сьогодення.

Учасники конференції у доповідях не раз підкреслювали роль Музею історичних коштовностей України як центру зі зберігання та вивчення історичних і художніх раритетів із дорогоцінних металів та коштовного каміння. Усі доповіді є значним вкладом у вивчення  історії ювелірного мистецтва. Але не менш важливою є інший бік діяльності музею. Про це була доповідь І.В. Удовиченко Освітня функція музеїв і її реалізація в Музеї історичних коштовностей України.