Запрошуємо продовжити мандрівку виставкою «Українська одіссея. Офорти Володимира Бахтова до поеми Ліни Костенко» разом із її кураторкою Іриною Удовиченко. Зупинімося біля однієї з вітрин.
Офорт «Виноградарство», який у ній представлений, – це зустріч епох. Удень люди збирають виноград, уночі закохані милуються зірками, а сучасна людина спостерігає за космосом через телескоп. Тут сходяться не лише день і ніч, але й тисячоліття – від давніх спостережень за природою до сучасних досліджень чорної матерії.
Серед експонатів вітрини – витончена пеліка із зображенням Геліоса на золотій колісниці, створена 2400 років тому, адже давні люди вірили, що саме він дарує сонце. Поруч – вишукана посудина Діоніса, створена 2 тисячі років тому в Ольвії (нині це територія сучасної Миколаївської області, селище Парутине). Саме тут художник Володимир Бахтов разом із дружиною побудували художню майстерню – «Дім Бахтових». Форми цієї посудини захоплюють своєю майстерністю й втілюють стихійний хаос, що уособлює собою бог виноробства та виноградарства.
Ці артефакти, мов голоси минулого, що закликають замислитися над вічним прагненням людини зрозуміти світ, впорядкувати хаос і осягнути гармонію буття. Відчуйте красу й глибину античної України на цій неймовірній подорожі крізь час.
Нагадаємо, виставка «Українська одіссея. Офорти Володимира Бахтова до поеми Ліни Костенко» працює у Скарбниці Національного музею історії України щодня, окрім понеділка. Вхід на виставку за квитком до музею.


