Концерт «Коляда від нащада світу і до сьогодення: традиція і трансформація»
19 січня запрошуємо на концерт Студії при Національній заслуженій капелі бандуристів України «Коляда від нащада світу і до сьогодення: традиція і трансформація», що відбудеться в Скарбниці Національного музею історії України.
Колядування та колядництво з перебігом часу переживало не одну трансформацію: це і зміни вірувань українців (від язичництва до християнства), зміни суспільно-побутового трибу життя нашого народу, поступове витіснення народно-поетичної образності індивідуалістичним світосприйняттям та самовираженням митців козацької доби, позначеного рисами соціалізації. Архаїчна обрядовість, закладена в коляду як колообіг життя наших предків, була пов’язана з усвідомленням людиною свого буття як продовження матінки Природи і батечка Всесвіту. Саме звідти – тематика сотворення світу.
Прослідкуємо за образами, персонажами, сюжетом, історією колядок і щедрівок у музичній версії студійців Студії при Національній заслуженій капелі бандуристів у супроводі кобз, бандур та колісних лір. Відчуймо особливий колорит кожної історичної епохи, в якій існувала і шанувалася коляда: від обряду і звичаєвості до театру.
Пропонуємо увазі шановного глядача та вибагливого слухача багатий та розмаїтий світ образів та мелодій українських колядок, традиція побутування яких, до речі, була цілком відсутня у росіян.
Виконавці: Марія Кривенко, Аріна Атаєва, Анна Шаповал, Владислав Мазур, Любов Скоробогата, Павло Герук, Юрій Єжель, Аліна Коваленко, Іван Степанов, Тарас Юхименко, Катерина та Олександр Магаліси, Тетяна Лобода, Єлизавета Нащанська і Тетяна Куцько.
Сієм, сієм, посіваєм, З новоліттям вас вітаєм, На щастя, на здоровля, На новий рік, На нове літо!
Концерт «Коляда від нащада світу і до сьогодення: традиція і трансформація» відбудеться у неділю, 19 січня. Початок о 15:00.
Більше інформації та реєстрація за телефонами: (044) 280-13-96 або (093) 619 70 29 (вайбер, телеграм).
Адреса музею: вул. Лаврська, 9, корпус 12 (територія Національного заповідника “Києво-Печерська Лавра”). _________________________________________ Вхід за вхідним квитком до музею – 150 грн, для пенсіонерів, студентів, школярів – 80 грн (без додаткової плати за вхід до музею чи до Лаври).