У середині 7 століття до н.е. в гирлі Дніпра, на острові Березань, виникло перше давньогрецьке поселення Борисфен. Надалі колоністи заснували чимало міст-полісів – Ольвію, Тіру, Херсонес, Пантікапей, Німфей, Теодосію та інші. Місцеві народи греки називали варварами, вирізняючи з-поміж них найперше тих, кого називали скіфами…
Як складалися відносини між греками-поселенцями та місцевими народами упродовж століть? Чи вдалося грекам зберегти свою культуру та соціальний устрій на далеких північних рубежах Ойкумени? Чим Херсонес відрізнявся від Боспора? Які пам’ятки розповідають про греків, варварів та контакти між ними? Яка доля спіткала скіфів та що сталося з грецькими полісами за часів Римської імперії? Хто такі готи та чим вони відрізняються від гунів?
Відповіді на ці та багато інших запитань ви зможете дізнатися на авторській екскурсії ЮРІЯ ПОЛІДОВИЧА, скіфолога, завідувача науково-дослідного відділу нашого музею.
Екскурсія проводиться на основі виставок «Українська одіссея Володимира Бахтова» та «Скарби Криму. Повернення».
Початок у неділю, 10 листопада, о 13:00 за адресою: вул. Лаврська, 9, корпус 12, Скарбниця Національного музею історії України (територія Національного заповідника «Києво-Печерська лавра»). Вхід до заповідника через головну браму.
Для участі потрібно попередньо зареєструватися за телефоном (044) 280-13-96 або (093) 619 70 29 (вайбер, телеграм). ____________________________________________ Вартість участі – 200 грн, для пенсіонерів, студентів, школярів – 130 грн (без додаткової плати за вхід до музею чи до Заповідника).