6 березня о 14:24

Нещодавно «Кавова культура кримських татар» та «Агир ава ве Кайтарма – традиційний танець кримських татар» поповнили Національний інвентар, що представляє культуру корінних народів України. Елементи схвалила Експертна рада з питань нематеріальної культурної спадщини при Міністерстві культури та інформаційної політики України. Ініціювали номінацію команда АЛЄМ, громадська організація та її голова Есма Аджієва, постійні партнери нашого музею.
👤

👤Радіємо, що співавтором облікової карти «Кавова культура кримських татар» став Олексій Савченко, кандидат історичних наук, провідний науковий співробітник Скарбниці Національного музею історії України.

👉Детальніше про культурний контекст кавової традиції та обставини створення облікової карти можна дізнатись у інтерв’ю Олексія Савченко на Радіо Культура:

https://ukr.radio/schedule/play-archive.html…

☕Кавова культура для кримських татар – це частина живої й самобутньої традиції, яка багато поколінь допомагає підтримувати родинні та дружні зв’язки, зберігати власну ідентичність. Не дивно, що за століття побутування кави в Криму процес її споживання, а також пригощання нею збагатились власними соціальними та культурними сенсами.

Затвердження цього елементу – можливість не лише документування, але й охорони і популяризації культурної спадщини корінного народу України.

❗️Нагадуємо, що у Скарбниці нині триває виставка «MIRAS. Спадщина», присвячена культурі кримських татар. На ній ви можете оглянути колекцію оригінальних кримськотатарських артефактів, які демонструють живу спадщину корінного народу України в її багатстві та розмаїтті.