21 січня,неділя о 13:00
Остання кураторська екскурсія виставкою «Європейська Україна. Доба Мазепи»
День соборності України 22 січня заснований на вшануванні Акту Злуки 1919 р. У неділю 21 січня у Скарбниці Національного музею історії України на кураторській екскурсії виставкою «Європейська Україна. Доба Мазепи» ви дізнаєтеся про те, що ідея єдиної і соборної України обох берегів Дніпра була програмою козацьких гетьманів Війська Запорозького.
Зверніть увагу, це остання кураторська екскурсія виставкою, адже вже невдовзі виставку буде демонтовано!
Крім того, в межах відзначення Дня Соборності у Скарбниці, на 15:00 запрошуємо на вертеп-концерт за мотивами українського фольклору та літератури. Його зможуть відвідати всі охочі лише за звичайним квитком до музею!
Більше 300 років тому гетьман Іван Мазепа виступив проти московської тиранії і порушення прав, а його послідовники на чолі з Пилипом Орликом при дворах різних європейських володарів обґрунтовували маніфести «вільної козацької нації» та попереджали про московську загрозу для всієї Європи.
Ми поговоримо про культуру, освіту та політичні погляди української еліти доби козацької держави – Гетьманщини, а також про те, що Україна здавна була частиною європейського культурного простору.
Відвідувачі зможуть побачити особисті речі Івана Мазепи, дорогоцінні вклади на потреби церкви й освіти від гетьмана та його матері, особисті речі митрополита-реформатора Петра Могили та урядників київського магістрату, пергаментну грамоту-унікат про підпорядкування Київської митрополії Вселенському патріархові, гетьманський скарб XVII століття, сеймові конституції Речі Посполитої 1616 року, репліки Конституції Пилипа Орлика з російського державного архіву давніх актів та Національного архіву Швеції, а також багато інших артефактів.
Екскурсію виставкою «Європейська Україна. Доба Мазепи» проведе співкуратор виставки ЯРОСЛАВ ЗАТИЛЮК, кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Національного музею історії України
Початок екскурсії у неділю, 21 січня, о 13:00.
Просимо зареєструватися заздалегідь за телефоном: (093) 619-70-29.
Адреса музею: вул. Лаврська, 9, корпус 12 (територія Національного заповідника “Києво-Печерська Лавра”).
_________________________________________
Вхід за звичайним вхідним квитком до музею – 100 грн, для пенсіонерів, студентів, школярів – 50 грн (без додаткової плати за вхід до музею чи до Лаври).