20 листопад о 10:11 

#Історія_предметів  Одним із шедеврів ювелірного мистецтва скіфського часу є нашийна прикраса – гривна, знайдена у Боковій гробниці кургану Товста Могила, розкопаного поблизу м. Покров Дніпропетровської області експедицією Інституту археології під керівництвом Бориса Мозолевського у 1971 році.
Гривна у вигляді обруча з фігурками тварин на кінцях. Основу прикраси становить золотий обруч, нескріплені кінці якого далеко заходять один за одного. Обруч виготовлено з круглого у перетині прута товщиною близько 6 мм.

Кінці прикраси з обох боків виготовлено у формі протоми (передньої частини) оленя (?), відлитої разом з прутом. Тіло тварини плавно переходить в прут, до якого за протомою припаяно по сім фігурок левів, що мовбито крадуться за оленем. Загальна довжина всієї сцени з обох боків 175 мм.

Під левами до прута-основи з лицьового боку припаяну тонку накладку, оздоблену вгорі двома поздовжніми дротинками з разком невиразної псевдозерні між ними. Донизу від них спускаються ови, виготовлені з дротинки, круглої у перетині.

Завдяки підкресленій узагальненості форм, розрахованій на погляд звіддаля, та ритмічній різноманітності постановки фігурок композиція створює враження життєво правдивої картини полювання звірів.

Подібну прикрасу, тільки без фігурок оленя, знайдено в «царському» кургані Чортомлик. Дослідники припускають, що такі золоті прикраси позначали високий соціальний статус їх власників, можливо, вони були найближчими родичами скіфського володаря.

.

🇺🇦 Допомогти захисникам України – https://bit.ly/3qbDpnc 🇺🇦