7 листопад о 17:25

Раді повідомити, що триває проєкт з оцифрування колекції музею!

7 листопад о 15:16 

Проєкт із оцифрування колекцій Національного музею історії України та Скарбниці Національного музею історії України триває, і ми вже почали публікувати на платформі museum-digital знакові артефакти.

Серед них – предмети трипільської культури. Наприклад, ця модель житла на чотирьох ніжках, яку до повномасштабної війни можна було побачити в експозиції музею. Вона датується другою половиною 4 тисячоліття до нашої ери. Артефакт знайшла археологиня Валерія Козловська під час її перших самостійних розкопок 1916 року в селі Сушківці на Черкащині.

Модель складається з переднього виступу без стін і основної частини, оточеної бортиком. У передній стінці розташований вхід до «житлового» приміщення, у протилежній – вікно.

Модель має елементи інтер’єру: піч і подіум із великими посудинами. Також зображено жіночу фігурку, яка працює за зернотеркою. Підвищення платформ, на яких розміщено моделі жител, пояснюється сакральним статусом будівель, а також відповідає елементам трипільського житлобудування.

Стежте за оновленнями бази даних музею на платформі museum-digital: https://kyiv.ua.museum-digital.org/institution/18?navlang=uk

Ми продовжуємо наповнювати базу музею інформацією про знакові предмети колекції, а також оцифровуємо артефакти, які не демонстрували на виставках і в експозиціях. Усе це – завдяки гранту Стабілізаційного фонду для культури та освіти.

Стабілізаційний фонд 2023 для культури та освіти – це проєкт Goethe-Institut, Goethe-Institut Ukraine та Федерального міністерства закордонних справ Німеччини (Auswärtiges Amt), спрямований на зміцнення стійкості культурних та освітніх партнерів в Україні. goethe.de 🇩🇪🇺🇦