Авторська екскурсія «Скіфи і греки на берегах Чорного моря» у неділю, 22 жовтня , о 13:00.

Так було більш ніж 2,5 тис. років тому. Скіфія займала землі від Дунаю і до Дону. Зараз про давню державу нагадують кургани, поселення, городища. Археологічні розкопки скіфських пам’яток відкрили для нас десятки тисяч предметів: зброя, посуд, вузда, різноманітні оздоби вбрання. Дослідження знахідок у поєднанні з розповідями “батька історії” Геродота дозволяє відтворити різні сторінки буття населення Скіфії. Завжди найбільшу увагу привертали ювелірні вироби – декоративні елементи костюмів. Адже костюм закриває тіло, але відкриває душу (навіть цілого народу).

Які саме прикраси жінок, чоловіків і дітей, знайдені у скіфських похованнях, дозволяють уявити естетичний ідеал, соціальний статус, суспільну роль, вірування, звичаї власників сережок, гривен, намиста, перснів, пластин – аплікацій?

👩‍🦰Про все це ви дізнаєтеся на авторській екскурсії археолога ЛЮБОВІ КЛОЧКО, кандидата історичних наук та провідної наукової співробітниці музею.

❗️Початок екскурсії «Скіфи і греки на берегах Чорного моря» у неділю, 22 жовтня , о 13:00.

❗️Просимо зареєструватися заздалегідь за телефоном: (044) 280-13-96

🏛Адреса музею: вул. Лаврська, 9, корпус 12 (територія Національного заповідника “Києво-Печерська Лавра”).
_________________________________________
Вартість участі – 150 грн, для пенсіонерів, студентів, школярів – 100 грн (без додаткової плати за вхід до музею чи до Лаври)