18 серпня о 20:58
Знову почалися нападки на музей
Національний музей історії України
18 серпня о 17:11
Заява щодо спроб дискредитації Національного музею історії України
Ввечері 17 серпня в мережі була поширена стаття з заголовком «Національний музей денацифікованої історії. Куди зник тисячолітній меч «Коваль Людота»?»
З її тексту можна зробити висновок, що авторки нещодавно повернулися в Україну і не знають, чим жив музей і вся країна з 24 лютого 2022 року. Те, що цей текст почали поширювати усілякі «ображені» скупники «чорної археології», вказує на певну спрямованість, а можливо і замовність матеріалу.
Закиди стосовно згаданого меча музей отримував ще 2020 року і давав обґрунтовані відповіді. Але оскільки не всі читачі можуть знати цю історію, даємо посилання на матеріали, в яких викладена позиція музею з цього питання:
http://prostir.museum/ua/post/43026
https://www.radiosvoboda.org/a/30839527.html
Національний музей історії України не є відповідальним за низький рівень журналістики у країні, а також освіти окремих «журналістів». Ми не можемо відповідати на кожний безграмотний текст, написаний подібними авторами.
Стосовно обвинувачень в «денацифікації», для цього є відповідні правоохоронні органи. Однак варто памʼятати про відповідальність за поширення неправдивої інформації, спрямованої на розкол та розбрат у суспільстві!
На світлині ви можете бачити меч 11 століття, знайдений у селі Хвощове на Полтавщині. Національний музей історії України