11 серпня о 08:35 

Музей – із безмежною вдячністю українським воїнам, які боронять нашу землю.

Дослідження стародавніх предметів, що зберігаються у нашому музеї, постійно приносять нові відкриття.

На срібній короні, що увінчувала Богородицю та була частиною шати, яка не збереглася, прикріплено численні коштовні прикраси-розетки з рубіновими вставками, які були декоративними елементами.

Серед них виділяється ось цей вишуканий бант. В центрі – яскрава розетка, також складена з рубінів. Стрічки, що утворюють бант, із зовні вкриті чорними і білими емалями, які на золоченому фоні утворюють вибагливий рослинний візерунок, що підкреслює вставні планки з п’ятьма невеликими рубінами на кожній. Із внутрішнього боку стрічки вкриті блакитною емаллю, на якій легкими мазками відтворено квіточки.

Імовірно, частиною прикраси була підвіска. В її основі – також рубінова розетка, оточена легким ажурним серпанком, вкритим ніжно-блакитною емаллю. А знизу на підвісці кріпиться невелика перлинка, символ чистоти.

Не виключено, що це – світська прикраса, виготовлена десь у першій половині XVII століття. Це були часи розквіту Речі посполитої за часів королів династії Ваза – Сигізмунда ІІІ і Владислава ІV.

Не відомо хто і коли подарував цей бант до храму і коли його прикріпили до корони.

Та знаємо достеменно з якими молитвами зверталася жінка, власниця цієї прикраси, до Богородиці. Бо вони співзвучні з нашими молитвами про заступництво, про життя і здоров’я рідних та наших захисників.

.

🇺🇦 Допомогти захисникам України – https://bit.ly/3qbDpnc 🇺🇦

.