29 липня о 10:48 

Музей – із безмежною вдячністю українським воїнам, які боронять нашу землю.
На виставці «Збережено в Україні», з якою зараз можна познайомитися в нашому музеї, представлено різні зразки давньогрецького посуду, що відрізняється вишуканістю та багатством розпису. Незвичні для нашого ока форми, образи, сюжети.

Серед них – ця леканіда 5 століття до н.е. Це невелика посудина з широкою чашею на піддоні і двома горизонтальними ручками.

Леканіда походить зі скіфського поховання в кургані № 66 поблизу с. Бобриця на Канівщині, розкопаного Євгенієм Зноско-Боровським ще наприкінці 19 століття.

Покришка – з іншої посудини, яку знайдено в Ольвії. І саме з цього грецького міста-колонії на Чорноморському узбережжі подібний посуд потрапляв до місцевих мешканців Дніпровського лісостепу.

Як використовували еллінки леканіди достеменно невідомо. Припускається, що вони могли слугувати скриньками, в яких зберігали прикраси, або ж посудини для мазей чи косметичної олії. Зафіксовано, що леканіди використовували під час шлюбних церемоній. Є свідчення, що на другий день після весілля, батьки нареченої надсилали молодятам різні символічні подарунки-побажання, серед яких була леканіда з іграшками для дівчаток. Мабуть саме тому на ольвійській покришці у червонофігурному стилі зображено сцени з міфів про легкокрилого Ерота, бога кохання.

.

🇺🇦 Допомогти захисникам України – https://bit.ly/3qbDpnc 🇺🇦

.

#леканіда #Ольвія #прикраси #Бобриця #ЄвгенійЗноскоБоровський #ЧеркаськаОбласть