У середу, 14 червня, розповіли про виставку «MIRAS. Спадщина» в межах роботи Всеукраїнської наукової онлайн-школи з кримськотатарської гуманітаристики «NAR» для старшокласників у Малій академії наук України!
День насичений захоплюючий динамічний завдяки нашим неймовірним партнерам!
Сьогодні ми були в гостях у Скарбниця Національного музею історії України на Виставка «MIRAS. Спадщина» про культуру та живі традиції кримських татар, де вперше комплексно представлено одну з найяскравіших кримськотатарських колекцій на материковій частині України, до якої входять більше сотні предметів ювелірного мистецтва, вишивки й побуту XIХ – початку XX століть. Ми побачили жіночі пояси та топєліки – навершя для жіночих головних уборів фес, які вражають витонченістю роботи в техніці кримськотатарської філіграні, срібні футляри для Корану, чоловічі амулети, посуд для кавування, традиційна вишивка золоченою ниткою, національні костюми та багато іншого. Завдяки захоплюючій екскурсії Olga Dudareva ми мали нагоду познайомитись зі звичаями, мистецтвом, естетичними, релігійними та світоглядними традиціями корінного народу Криму «з середини», тобто через призму їх сприйняття носіями цієї культури. Унікальність екскурсії полягала у тому, що увага була зосереджена не виключно на естетизації предметів (дорогоцінності їх матеріалів чи витонченій техніці), а на культурному аспекті речей, які були способом передачі інформації про вік, статус, походження свого власника, його мрії та систему цінностей.
Ми вивчили основні елементи кримськотатарського орнаменту Орьнек і створили свої унікальні орнаментальні композиції, в яких зашифровували певні сенси.
Ulvie Seitosmanova чудова танцівниця, студентка І курсу Фахового коледжу КЗВО «Академія Мистецтв ім. Павла Чубинського», а також молода науковиця, яка вже кілька років поспіль досліджує кримськотатарську народну хореографію та посідає перші місця на Всеукраїнському конкурсі «МАН – юніор дослідник» навчила нас на онлайн майстер-класі неймовірно красивим рухам кримськотатарських національних танців.
А завтра на нас чекає не менш цікавий, «смачний» день, присвячений гастрономічній культурі кримських татар!