4 червень о 10:09
Музей – із великою повагою та безмежною вдячністю українським воїнам, які боронять нашу землю.
Сьогодні, 4 червня, християни східного обряду відзначають День Святої Трійці (також П’ятидесятниця, Зелена неділя) – одне з головних християнських свят. Свою назву воно отримало на честь сходження Святого Духа на апостолів.
Про це розповідається у «Діяннях апостолів» (2: 1-4): На п’ятдесятий день після Воскресіння Христа апостоли знаходилися у Сіонській світлиці у Єрусалимі. «Аж ось роздався зненацька з неба шум, неначе подув буйного вітру, і сповнив увесь дім, де вони сиділи. І з’явились їм поділені язики, мов вогонь, і осів на кожному з них. Усі вони сповнились Святим Духом і почали говорити іншими мовами, як Дух давав їм промовляти».
Сходження Святого Духа свідчить про потрійну природу Бога, нагадує про Святу Трійцю як три відомі прояви (іпостасі) Всевишнього – Бога-Отця, Бога-Сина і Бога – Святого Духа.
Саме зі сходження Святого Духа на апостолів починається історія створення святої вселенської апостольської Церкви, від якої походять всі сучасні християнські громади на Землі.
В Україні, напередодні Дня Святої Трійці, в суботу вранці, до схід сонця, дівчата і жінки йшли на левади або в поля рвати запашне зілля. Увечері цього ж дня всі уквітчували свої хати зеленим гіллям клену, липи, ясеня та осики, а долівку затрушували татарським зіллям, полином, чебрецем, «щоб пахло і гарно було».
І у тому було ще одне таїнство – єднання людини з природою, усвідомлення себе частиною Божественного світу. Адже наприкінці травня чи на початку червня природа радує нас буйною зеленню, що провіщає майбутній гарний врожай. Мовби, Святий Дух зійшов на всю землю і Боже благословення пронизало увесь світ.
Радують в ці дні й тисячі розквітлих квітів, які змінювали один одного від ранньої весни до початку літа, набираючи сил, сонячної сили та кольорів – від скромних перших пролісок до яскравих троянд.