14 червень о 08:48 

У неділю, 11 червня, відбулася лекція «Битва за незалежність. Ювелірне мистецтво» з авторського циклу «Мистецтво на тисячоліття» старшої наукової співробітниці Музею Ірини Удовиченко.

Ще у давнину, за часів скіфів та фракійців, ювелірне мистецтво візуалізувало тему битви, боротьби. Через своє мистецтво майстри прагнули розповісти про подолання страху смерті та захист власного роду. Та згодом ювелірні вироби стали зброєю, що стала на захист культури, нації та незалежності.

На лекції йшла мова про те, як протягом століть росіяни намагаються привласнити український спадок і як науковці, музейники, ювеліри докладають зусиль для його збереження.

Нині українські ювеліри продовжують боротьбу, розповідаючи про власний досвід життя в часи війни у своїх витворах. Тож значна частина лекції була присвячена прикрасам з виставки «Україна, яка бореться», що відбулася восени 2022 року в Скарбниці Національного музею історії України.

Оскільки лекція проходила в форматі музейного хабу, відвідувачі могли обговорити деякі питання, висловити свою думку, погортати музейні видання та літературу про ювелірне мистецтво. А також пограти в ювелірне доміно за горнятком чаю, намагаючись зіставити ім’я майстра з його творінням.

Але тут вже самих музейників очікував сюрприз. Адже один з гостей лекції, Максим Брезінський, передав музею новий експонат – госпітальний кулон роботи Дмитра Щербакова. Такі срібні кулони-обереги у вигляді тризуба Дмитро почав робити для майданівців та поранених в АТО бійців ще з весни 2014 року. Згодом ідея кулона стала основою для створення недержавної нагороди, запровадженої 2015 року, – ордену «Народний Герой України».

Прагнете першими дізнаватися новини з музею? Тоді запрошуємо слідкувати за сторінкою та відвідувати наші події.

.

🇺🇦 Допомогти захисникам України – https://bit.ly/3qbDpnc 🇺🇦