26 червень о 16:05

Середа   28

День Конституції в Скарбниці Історичного музею

🎉До Дня Конституції України запрошуємо на спеціальну програму з двох подій!

🏃 14:00 – інтерактивна екскурсія “Гетьманщина. Гра престолів”. Ми розіграємо шахову партію, щоб спробувати зрозуміти як народилася козацька держава, хто був її друзями, а хто – ворогами, і чи був у неї шанс стати сильним і незалежним гравцем на цій шахівниці. Й повірте, що за своїми неочікуваними сюжетними поворотами ця історія не поступається відомому фентезійному серіалу.

🏃 16:00 – на кураторській екскурсії виставкою “Європейська Україна. Доба Мазепи” ви переконаєтесь, що Україна здавна була частиною європейського культурного простору. В освітніх закладах, створених за європейською гуманістичною моделлю, українці Гетьманщини дізнавались про засади природного права та дискусії західних мислителів про право на повстання проти володаря-тирана.

Орієнтування козацької політичної культури на демократичні (на відміну від московії) традиції Речі Посполитої – спільної держави поляків, українців, литовців та білорусів, зумовило появу Конституції Пилипа Орлика 1710 року, що є ключовою ознакою історичної належності України до Європи. Тож на екскурсії ви дізнаєтесь, який документ називають “Конституцією” Пилипа Орлика, що нам відомо про примірники цього тексту та його творців, що з “Конституції” ми можемо дізнатися про козацьку Україну і з якими документами ми можемо її порівнювати.

❗️Програма розрахована на старшокласників і дорослих. Вартість участі в одному заході становить 150 грн, вартість усієї програми (двох заходів) 250 грн.

🏛вул. Лаврська, 9, корпус 12 (територія Києво-Печерської лаври), Скарбниця Національного музею історії України. Вхід до Лаври через головну браму.
❗️Для участі потрібно попередньо зареєструватися за телефоном (044) 280-13-96.