14 травня НЕДІЛЯ О 13:00 – 14:00
Авторська екскурсія «Скіфські світи. Боги і люди Скіфії»

Широкі степи Причорномор’я, розлогі простори Дніпровського Лісостепу… Тут мешкали племена землеробів і кочовиків, які залишили яскравий слід у світовій історії — легендарні скіфи. Ще 2,5 тис. років тому про них ширились чутки як про непереможних звитяжних воїнів, що найбільше шанували своїх предків. До скіфів не згасає інтерес вже більше двох століть — від часу розкопок першого кургану. Зараз число предметів, що походять зі скіфських могил, дорівнює десяткам тисяч: зброя, посуд, вузди, різноманітні оздоби…

Дослідження знахідок у поєднанні з розповіддю “батька історії” Геродота дозволяє змалювати уявлення скіфів про різні світи, в яких живуть боги і люди.

Які вони були, яким молилися богам? А ці боги — небожителі, як у греків, чи нагадували скіфських царів і цариць? Як скіфи вшановували своїх богів: чи були ритуали, храми, жерці і жриці?

Коли йдеться про людей, що жили за сивої давнини, завжди виникає багато запитань.

👩‍🦰На деякі з них відповість на авторській екскурсії ЛЮБОВІ КЛОЧKО — провідна наукова співробітниця науково-дослідного музею.
❗️Початок екскурсії у неділю, 14 травня, о 13:00.
❗️Просимо зареєструватися заздалегідь за телефоном: (044) 280-13-96

🏛Адреса музею: вул. Лаврська, 9, корпус 12 (територія Національного заповідника “Києво-Печерська Лавра”).

_________________________________________

Вартість участі – 150 грн, для пенсіонерів, студентів, школярів – 100 грн (без додаткової плати за вхід до музею чи до Лаври).