11 квітня о 10:23
Цьогоріч Вербна неділя у нашому музеї була дуже насиченою на різноманітні події.
Щоправда, приводом стало не світле християнське свято, а інша подія – розповідь про договір, укладений 313 років тому (5 (16) квітня 1710 року) у місті Бендери (Молдова) між новообраним гетьманом Пилипом Орликом, козацькою старшиною і козаками Війська Запорозького, в наш час відомий як «Конституція Пилипа Орлика».
Розповіді про цей документ, що мав надзвичайно важливе значення в історії створення Української держави, була присвячена перша частина наших заходів – кураторська екскурсія кандидата історичних наук Ярослава Затилюка виставкою «Європейська Україна. Доба Мазепи».
Відвідувачі мали змогу зануритися у вир карколомних подій кінця XVII – початку XVIII століття та завдяки унікальним експонатам відчути дух епохи. Адже у фокусі уваги виставки зосереджені культура, освіта та політичні погляди української еліти доби козацької держави – Гетьманщини.
Ярослав Затилюк розповів про «ідеального правителя» (як його уявляли в ті часи), про демократичні традиції Української держави, про складні стосунки з найближчими сусідами, про побут і меценатство козацької еліти, яскравими представниками якої був гетьмани Іван Мазепа і його наступник, автор першої української конституції Пилип Орлик.
Вікторія Сідорова
Кураторська екскурсія кандидата історичних наук Ярослава Затилюка виставкою «Європейська Україна. Доба Мазепи» в Скарбниці Національного музею історії України.
9 квітня 2023 року