6 квітня о 09:04
Музей – із глибокою вдячністю українським воїнам, які боронять нашу землю.
#ЦьогоДня У 14-й день місяця Нісан (за єврейським календарем), або ж з вечора 5 до вечора 6 квітня відзначається перший день юдейського свята Песах.Воно святкується протягом 7 днів у Ізраїлі та 8 днів за його межами.
Песах має проходити у радісній атмосфері. Під час свята згадуються історичні події, пов’язані з Виходом єврейського народу з Єгипту. Велика увага приділяється святковій трапезі (седер), під час якої ключове значення надається прісному хлібу (маца).
В описі подій, пов’язаних із Виходом з Єгипту, згадується мезуза (буквально – «одвірок»), що має відношення до спасіння первістка народу Ізраїлю під час подій, відомих як десять кар єгипетських (Книга Вихід, 12:7, 22-23). З часом, мезузою стали називати сувій пергаменту з відтвореними на ньому двома фрагментами з Тори (Книга Повторення Закону 6:4-9 та 11:13-21), якому приписують добродійну силу. Мезузу вкладають у спеціальний футляр та закріплюють із зовнішнього боку дверей: на одвірку або біля нього. Вона освячує єврейську оселю і нагадує про це кожному, хто заходить у домівку.
Футляри мезузи виготовляли з різних матеріалів: дерева, кістки, металу. У колекції нашого музею зберігається унікальний футляр (робота сканщика Афанасія Тихонова 1835 року), що відзначається красою і вишуканістю технічного виконання. Він має вигляд овальної ажурної пластини з перлами по краю, яку помістили до скляного футляру, оправленого сріблом. Перед нами – найтонша вибілена срібна скань, надзвичайно благородна за малюнком, майстерно прикрашена зерню, уквітчана фіолетовим аметистом, червоними сердоліками та жовтими цитринами.
Песах є святом свободи, оскільки нагадує про звільнення від рабства – як фізичного, так і духовного.
Колись єврейський народ пройшов свій шлях і здобув свободу.
Тепер народ України виборює право на свободу і відстоює незалежність своєї держави.
Хаґ Песах самеах!
.
Допомогти захисникам України – https://bit.ly/3qbDpnc
.