21 березня о 15:40 

☀️ Навруз по-скіфськи.
Як Весняний Новий рік зустрічали мешканці Придніпровських степів? Що особливого було в цьому святі, нині розповсюдженому в багатьох країнах Європи та Азії?
👩‍🏫
Про це наші відвідувачі змогли дізнатися у неділю, яка минула, на авторській екскурсії провідної наукової співробітниці нашого музею, кандидата історичних наук Любові Клочко.

На нашій землі дві з половиною тисячі років тому племена скіфів святкували прихід весни як радісну подію. Тому були веселощі всієї спільноти.

Разом з тим жерці та інші посвячені утаємничували деякі ритуали, щоб підсилити їх значення. Про це ми можемо говорити, розглядаючи декоративні витвори, які донесли до нас образи свята відродження, а також читаючи «Історію» Геродота. 📖

На екскурсії мова йшла про те, що таке «священні дари», про сон і смерть охоронця дарів, про те яке обрядове убрання шили до свята, які жертвопринесення треба було здійснити, щоб досягти у Новому році щасливого життя.

Якщо вам цікаві давні традиції та звичаї, вас приваблюють мистецькі витвори майстрів минулого, але ви не змогли потрапити на екскурсію – не хвилюйтеся: попереду ще багато цікавого. Будьте з нами й надалі та слідкуйте за анонсами.

💛💙❤️

На авторській екскурсії Любові Клочко «Навруз по-скіфськи» у Скарбниці Національного музею історії України, 19.03.2023 р.