Музей – із глибокою вдячністю українським воїнам, які боронять нашу землю.
У 14-й день місяця адар (за єврейським календарем) або ж 6-7 березня (за григоріанським) відзначається важливе єврейське свято Пурім.
Це свято пов’язане з історією єврейського народу, а саме, з подіями V ст. до н.е., коли Палестина була завойована перською державою Ахеменідів, а євреї – розселені у різних частинах великої імперії. Завойовникам було замало такої наруги над євреями. Гаман (Аман), один з міністрів перського царя Ахашвероша (Артаксеркса?), вирішив знищити весь єврейський народ і шукав зручний час для цього, кидаючи жереб (пур).
За легендою, цариця Естер та її дядько Мордехай, чиє єврейське походження було до того часу втаємничене, переконали перського царя захистити їх від кривавого задуму Гамана і врятувати єврейський народ від знищення. Безжальний жереб, якого так прагнув Гаман для євреїв, випав йому самому. Міністра було страчено, а євреї зі зброєю в руках стали на захист свого життя і знищили безліч ворогів, зокрема, і десятьох синів Гамана.
У свято Пурім читають «Сувій Естер» (Мегілат Естер), який містить розповідь про події тих часів. Це головна церемонія свята і його найважливіший заповіт.
У зібранні нашого музею зберігаються кілька «Сувоїв Естер» у срібних циліндричних футлярах. Один із них має витончену оправу з ажурним візерунком із стебел та квітів і увінчаний восьмипелюстковою короною з надписом «Бецалель – Єрусалим», який свідчить про його виготовлення у першій чверті ХХ ст. у відомій Школі мистецтв і ремесел «Бецалель» (від імені біблійного майстра Бецалеля).
За традицією, коли єврейська дівчина виходить заміж, її батько дарує новій родині Мегілат Естер, бо всі люди, всі прийдешні покоління мають знати і пам’ятати про цей день, який є символом визволення народу від загрози смерті.
.
.