20 лютий о 10:04
Музей – із глибокою вдячністю українським воїнам, які боронять нашу землю.
Люди в усі часи цінували стародавні предмети. Їх наділяли певним особливостями, адже вони були зроблені пращурами і, як вважалося, набули за століття певної магічної енергетики, увібравши в себе потужність молитов і життєдайної сили попередніх поколінь.
Найперше це стосувалося культових предметів, прикладом чого є ця панагія – нагрудна прикраса, атрибут православного священника високого рангу.
Основу складає кругла камея з каменю чорного кольору (гагату) з погрудним зображенням Богоматері. Зображення виконане у невисокому рельєфі, заокругленому до тла.
У Богоматері вузький овал обличчя, великі глибоко посаджені очі. На чолі, вкритому мафорієм, хрестоподібно розташовані чотири просвердлені крапки, що символізують хресне знамення.
Німб окреслено подвійною врізною лінією і прикрашено гравійованим орнаментом лози з навскісними рисочками. Обабіч німба врізна монограма Богоматері MP | ΘΥ (з титлами над літерами), що є скороченням від грецького Μητερ Θεου —Матір Божа.
Цю камею вирізьбив візантійський майстер у ХІІ столітті. Вона довгий час була в ужитку, про що свідчить сильна затертість рельєфу.