1 жовтень о 08:44
Зі святом Покрови Пресвятої Богородиці!
Щира вдячність всім, хто захищає Україну! Дякуємо за те, що віддаєте усе. За ваше рішення захищати. За те, що бережете Наш Дім. За те, що залишаєтеся міцними і впертими. І не даєте серцям зупинитися.
Покрова Пресвятої Богородиці – знак любові, яку Матір Божа відчуває до людей. Який незримо покриває й захищає кожного українця, оберігаючи і допомагаючи у нелегкий час.
Свято Покрови в Україні відзначається як День українського козацтва та всіх захисників і захисниць України.
За оповідями, цього дня військо русів на чолі з князем Аскольдом взяло в облогу Константинополь, намагаючись захопити місто (за іншою версією, то були агаряни, тобто мусульмани). Мешканці столиці Візантії у палкій молитві звернулись до Богородиці з проханням про порятунок. І Богородиця явилася перед людьми та вкрила їх своєю покровою (омофором).
Сталося диво – руси вже не могли побачити цих людей. А вражений Аскольд та його дружинники прийняли святе хрещення та стали християнами.
З появою козацтва Покрова стала одним із найголовніших свят запорозьких козаків. Етнограф Олекса Воропай писав, що після зруйнування Катериною ІІ Запорозької Січі козаки, йдучи за Дунай, несли із собою ікону Покрови Пресвятої Богородиці.
Це зображення Покрови Пресвятої Богородиці – на корінці окладу Євангелія. Оклад виготовлено у період 1692-1707 років чернігівським майстром-золотарем на замовлення Івана Васильовича Ломиковського, який займав високі посади в урядах гетьманів Івана Самойловича та Івана Мазепи.