10 грудня о 13:47

Музей – із глибокою вдячністю українським воїнам, які боронять нашу землю.

Субота для багатьох – час приведення життя до ладу: помешкання, себе, своїх думок… Таке своєрідне перезавантаження життя, яке дуже необхідне незважаючи на зовнішні обставини.
Це час для дій і для роздумів, оцінки своїх вчинків.
Ось як в цій притчі про юдейського ребе Мордехая Тверського (1770–1837), відомого як Чорнобильський ребе.

Чорнобильський ребе говорив своїм учням: «Постійно привчайте себе допомагати людям, щоб благодійність стала вашою природною поведінкою».

Одного разу до нього підійшов заможний єврей, господар заїжджого двору, і запитав: «Ребе, я регулярно раз на тиждень годую у себе бідних і сиріт. Але роблю це тому, що так цьому вчите ви і традиція, а не за природним позивом душі. Ребе, моя благодійність справжня?»

Рабин задумався і відповів: «Скажи, а хліб, яким ти їх годуєш, справжній?…»

На завершення свята Суботи, євреї вносять у загальну кімнату, де збирається вся сім’я, ємності для пахощів – бсамім, завдяки яким розділяють тепло разом зі своїми рідними, а приємні аромати пахощів заспокоюють і надихають…

Цей срібний бсамім – ще один із зібрання нашого музею. Його виготовив майстер Олександр Головін у середині XIX століття. Бсамім має вигляд скриньки, в якій зберігаються найбільші коштовності – гармонія і любов…

.

🇺🇦 Допомогти захисникам України – https://bit.ly/3qbDpnc 🇺🇦

.

#субота #бсамім #пахощі #ЧорнобильськийРебе #любов