Музей – із глибокою вдячністю українським воїнам, які боронять нашу землю.
У зібранні нашого музею є золотий перстень XVIII століття з фігурною шинкою і рухливим щитком зі вставкою карнеолу (яскраво-червоного сердоліку). Перстень походить з колекції польського історика, дослідника культури, мистецтвознавця і письменника Владислава Лозінського (1843 – 1913), який мешкав у Львові.
На камені-вставці з обох боків є зображення. З одного – в техніці золотої інкрустації відтворено образ святого Антонія з дитиною на руках та гілочкою лілеї.
Антоній Падуанський – католицький священник, францисканський чернець, який користувався величезним авторитетом за життя і був канонізований невдовзі після смерті – в 1232 році. Вже з XIII століття до нього стали звертатися в молитвах як до чудотворця та помічника у складних ситуаціях. Вважається також, що Антоній допомагає у пошуках втраченого.
З XVII століття святого Антонія почали зображувати з немовлям Ісусом на руках та гілочкою лілеї, так, як він постає і на персні.
Такий образ святого католики пов’язують з чудом, що сталося в останні дні життя Антонія. У той час він перебував у містечку Кампосамп’єро в Італії. Власник замку і його син спостерігали, як Антоній читав Євангеліє і молився, а на розкритій книзі перед ним з’явилося немовля Ісус. Антоній ніжно притиснув Його до грудей, сказавши, що скоро прийде до нього.
Шанування Антонія Падуанського було поширене на польських землях з XVI століття. Практично в кожному костелі був вівтар Святого Антонія, а храми, присвячені йому, існували в багатьох містечках і містах Західної України. Найбільш, мабуть, відомим з них є львівський костел Святого Антонія на вулиці Личаківській.
З іншого боку на камені вирізьблено герб власний роду Голємбіовських, що походить із Гданської Померанії. Поряд латинські літери А та Р, які, вірогідно, є ініціалами власника персня. Можна цілком слушно припустити, що його звали Антоній. Літера Р., можливо, позначає друге ім’я (Paweł, Piotr) або прізвище (носіями родового гербу цілком могли бути люди з іншим прізвищем).
Перстень продовжує зберігати свою таємницю…