9–11 листопада 2009 р. у Музеї історичних коштовностей України відбулися щорічні “Музейні читання”. Ця міжнародна наукова конференція уже кілька років відзначається певною спрямованістю: науковці різного фаху – археологи, історики, мистецтвознавці та музеєзнавці представили 36 доповідей за темою “Ювелірне мистецтво – погляд крізь віки”. Впродовж трьох днів учасники поважного зібрання – спеціалісти з різних музеїв та заповідників, науково-дослідних інститутів та центрів культури з України, Росії (загалом, 40 авторів) обговорили низку проблем з історії ювелірного мистецтва: стилістичні та технологічні особливості пам’яток художньої обробки металу доби раннього заліза, середньовіччя та нового часу, вивчення музейних колекцій творів ювелірного мистецтва, сучасні тенденції його розвитку.
Велику цікавість викликали доповіді, в яких розглянуто завжди актуальні теми. Автори аналізують міжнародні документи щодо охорони пам’яток археології, висвітлюють окремі аспекти діяльності різних органів зі збереження культурних цінностей.
“Музейні читання“ – щорічна конференція. До участі в ній впродовж досить довгого часу існування долучились численні науковці з різних закладів, що вивчають і зберігають пам’ятки культури, художники–ювеліри, а також студенти з університетів України. Організатори конференції не знижують вимог для цієї категорії авторів (тобто, для студентів) і тому, конференція Музею історичних коштовностей України стає для них хорошою школою наукової роботи.