Ось такі сучасні вишукані прикраси створюють українські ювеліри, за мотивами експонатів виставки «Скарби Криму. Повернення» «Скарби Криму. Повернення», яка відкриється з 5 липня.
УВАГА На жаль, з технічних причин, 29 червня, у суботу, Скарбниця Національного музею історії України не працюватиме!
Ми дуже перепрошуємо за можливі незручності!
5 фактів про виставку «Скарби Криму. Повернення» та справу «скіфського золота»
Судові справи про повернення кримських експонатів тривали майже 10 років. Спір між Україною та росією пройшов три етапи, включно з апеляцією та касацією. Усі три суди виграла Україна. На виставці ви зможете побачити експонати, повернені з Нідерландів, із чотирьох музеїв Криму: …
Більше
#ЦьогоДня, 28 червня, відзначаємо День Конституції України
5 квітня 1710 року між гетьманом Пилипом Орликом, козацькою старшиною і козаками Війська Запорізького було укладено Договір, який вважаємо першою українською Конституцією. До того в Україні жили за різними законами (згадаймо, зокрема, Руську правду княжої доби або Литовські статути часів Речі Посполитої), але в ті буремні часи найпершими законами для людей були закони Божі.
Релігійна приналежність була ключовою у ви…
Більше
#Історія_предметів1900 року на березі річки Рось неподалік села Сахнівка, що на Черкащині, місцеві селяни знайшли два горщики із давньоруськими прикрасами 12-13 століть. Через перекупників більшість предметів Сахнівського скарбу потрапила до зібрання Богдана і Варвари Ханенків, а згодом – набули статусу музейних предметів.
Наступного року Сахнівку відвідав Віктор Гезé – відставний офіцер, який зацікавився археологічними дослідженнями. Він з’ясував, що знахідки походять з в…
Більше
Наша скіфологиня Оксана Ліфантій розповіла ТСН, що науковці мають основний висновок прочитання символізму Золотої пекторалі: її три яруси можуть бути тодішнім уявленням про побудову світу.
“Пектораль, яка репрезентувала світ живих — верхній фриз, дерево життя, яке з’єднувало світ живих зі світом мертвих і світ мертвих — нижній ярус. Людина згори неначе вінчала собою всю конструкцію. І, по суті, на своїй шиї, на своїх плечах тримала світобудову”, — каже науковиця.
Дивітьс…
Більше
#ЦьогоДня День ювеліра в Україні.
Серед людей, які створюють красу своїми руками, особливе місце посідають ювеліри. Це одне з найдавніших занять. Люди почали створювати прикраси ще в епоху палеоліту: з кісток і зубів тварин, мушель, глини й каменів. Перші ювелірні цехи з’явилися у Стародавній Греції. У них майстри виготовляли прикраси із золота, срібла, широко використовували самоцвіти й перли.
Добре розвиненим ювелірне мистецтво було й на Русі. Для виготовлення прикрас да…
Більше
21 червня відзначаємо День пекторалі. #Цього_дня 53 роки тому (1971) о 14 годині 30 хвилин було знайдено скіфську пектораль, один з найвидатніших шедеврів давнього ювелірного мистецтва.
Це сталося під час дослідження скіфського кургану Товста Могила поблизу міста Покров Дніпропетровської області. Розкопки проводила експедиція Інституту археології Академії наук України, яку очолював поет і археолог Борис Мозолевський.… Більше
#Історія_предметів150 років тому люди нічого не знали про електричне освітлення і не переймалися через відключення електроенергії. Хоча першу електричну лампочку винайшли ще у 1802 році – це була газорозрядна лампа британського науковця Гемфрі Деві. Шлях до широкого застосування ламп Деві був довгим – їх почали використовувати для освітлення публічних приміщень лише у 1870-х роках. І тільки 1879 року американець Томас Едісон винайшов лампу розжарювання, якою ми продовжуємо …
Більше
Авторська лекція-мандрівка «Шлях до Пекторалі» ЮРІЯ ПОЛІДОВИЧА, наукового співробітника музею, скіфолога та археолога. Початок у неділю, 23 червня, о 13:00
#Цього_Дня17 червня 1818 року народився французький композитор Шарль Гунó. Він створив чимало музичних творів. Його вважають засновником французької ліричної опери, а його вальс-арія Джульєти «Я хочу жити!» визнається одним з оперних шедеврів. На початку 1870-х, коли Францію розгромили прусські війська, а воля людей була зламана, він написав музику для історичної драми на лібрето Жуля Барб’є «Жанна д’Арк», яка підняла патріотичних дух французів.
Але найбільшу славу Шарлю Г… Більше
#Історія_предметівХерсонщина – земля мужніх воїнів, земля козацька, уславлена з прадавніх часів.
У далекому 1974 році Херсонська експедиція Інституту археології АН України, яку очолював Анатолій Кубишев, досліджувала кургани неподалік села Червоне Поділля Каховського району. В одному з них було відкрито воїнське поховання 4 століття до н.е. Воїна спорядили до потойбіччя у повному бойовому обладунку – панцирі, що складався з «куртки», начеревника, поясу і поножів, –виготовл… Більше
#Історія_предметів Світ давньогрецьких міфів – неосяжний. Те, що дійшло до нашого часу в переказах різних авторів (Гомера, Гесіода, Геродота, Аполлодора та ін.) є лише частиною переказів, які побутували в ті далекі часи. Оскільки тоді ще не було зафіксованих канонічних текстів, в кожній місцині Греції розповідали міфи на свій лад, а кожне нове покоління оповідачів додавало в перекази своє бачення подій.
Водночас існувала розгалужена образотворча система, значною частиною…
Більше
До нас знову завітали військові, що беруть участь у програмі “Духовне відновлення культурою” у Національному заповіднику Києво-Печерська лавра. Черговий заїзд був розрахований вже на 10 днів і складався з різноманітних заходів, спрямованих не лише на відпочинок та поновлення сил, але й на те, аби сповнитися духовно, отримавши нову інформацію та враження.
Одним з пунктів програми була й Скарбниця Національного музею історії України, де наші захисники змогли ознайомитися з …
Більше
Яскравий та самобутній мистецький проєкт «Українська одіссея. Офорти Володимира Бахтова до поеми Ліни Костенко» пропонує відвідувачам здійснити мандрівку історичними, художніми та літературними стежками від античності до сучасної України.
Артпроєкт об’єднав майстерні роботи заслуженого художника України Володимира Бахтова, які він створив до поеми-балади Ліни Костенко «Скіфська одіссея» та неперевершені поетичні рядки самої поетеси, які доповнюються старожитностями з колекці…
Більше
#Історія_предметівЦя срібна корона (або ж вінець) – шлюбна.
В основі – широкий обруч, розділений на дві декоративні частини. Верхня має вісім фігурних виступів, до яких на звороті прикріплені вісім ребер. Поверхня цієї частини вінця оздоблена карбованим узором із витких рослинних пагонів із листям та чотирма золоченими медальйонами, на яких у техніці черні виконані образи Ісуса Христа, святого Володимира, святої Варвари та святого Митрофана з відповідними написами.
Ребра …
Більше
#Історія_в_предметахНаприкінці 6 ст. до н.е. величезне військо перського царя Дарія вдерлося до Скіфського степу. Армія, перед якою схилились наймогутніші держави – Вавілон, Лідія, Єгипет, – просувалась все далі й далі – від Дунаю до Подніпров‘я. Степ ревів голосами верблюдів та віслюків, гарцювала численна кіннота, на марші сунули тисячі й тисячі строкато вбраних піхотинців, адже Дарій мобілізував на війну десятки народів.
Скіфи не поспішали втягуватися у значні бойові су…
Більше
#Цього_Дня, 10 червня, відзначається Всесвітній день модерну.
Цей художній стиль почав формуватися наприкінці 1880-х років і дуже швидко привернув увагу художників, архітекторів, дизайнерів, ювелірів і всіх інших людей мистецтва по всій Європі. Найчастіше його називають модерн («сучасний»), хоча побутують й інші назви: ар-нуво, сецесія, югендштіль, ліберті.
Головною особливістю нового стилю була відмова від прямих кутів і ліній на користь більш плавним і вигнутим формам,…
Більше
#Історія_предметівУ Музей волинської ікони (відділі Волинського краєзнавчого музею, м. Луцьк) експонується давньоруська ікона Богородиці Одигітрія (Та, що вказує дорогу).
Ікону написано темперними фарбами (на основі порошків мінеральних пігментів, розведених жовтком курячого яйця або соком рослин) на кипарисових дошках у візантійському стилі. На іконі зображено Божу Матір, яка тримає на правій руці дитину Ісуса. Ісус правою рукою благословляє, а в лівій тримає сувій (симво…
Більше
#ЦьогоДня 56 років виповнюється нашому колезі, чудовому історику. досліднику історії Української революції 1917-1921 рр. Олександрові Хоменку. Від початку великої війни він вже понад два роки, захищає нас з вами на фронті.
Цього дня запрошуємо вас помилуватися щемливими родинними світлинами пана Олександра, якими поділилася його дружина пані Наталя, а також привітати його пожертвою (реквізити також продубльовані у коментарях). https://send.monobank.ua/jar/6hxMRaWtJT Наталка Позняк 7 червень о 10:02Сьогодні Історик Історик – 56.
Людина, абсолютно не народжена для війни. Науковець, залюблений у книги і свої музейні нетрі. Далеко не спортсмен і далеко не з …
Більше
У центральному корпусі музею (вул. Володимирська, 2) відкрилася археологічна виставка «Дохристиянські вірування України».
На відкритті окрім генерального директора музею Федора Андрощука виступив заступник міністра культури та інформаційної політики Тарас Шевченко, а також радник посольства Швеції Каспер Андерссон, який завірив у непорушній підтримці України Швецією.
#Історія_предметівЗ-поміж грузинського срібного посуду, що зберігається в колекції нашого музею, виділяється глечик з високим перекрученим горлом. Називається такий глечик каркара.
Незвичну форму каркари пояснюють легенди. Одна з них розповідає про царя Іраклія. Якось цар зі своїм почетом і видатними воїнами бенкетував у просторій залі царського палацу. У цей час надійшла звістка про підступний напад на їхню країну персів. Розгнівався Іраклій, схопив глечика, що стояв біля… Більше