#Цього_дня 28 квітня, в останню неділю перед Великоднем, християни східного обряду відзначають велике свято – В’їзд Ісуса Христа до Єрусалима, або Вербну неділю.
В основі цього світлого і чистого свята – євангельська історія про в’їзд Ісуса на ослі до Єрусалима з Віфагії. Люди встеляли Йому шлях пальмовим гіллям, тим самим вітаючи Спасителя (в Єрусалимі донині зберіглася Пальмова вулиця, названа на згадку про цю подію). У середземноморському регіоні пальми вважались знаком життя і перемоги, а осел – символом скромності.
Оскільки в Україні пальми не ростуть, їх замінили вербою, тому свято і зветься Вербною неділею. Верба уособлює пробудження живої природи від зимового сну, відродження життя.
У зібранні музею є пов’язаний із цим святом експонат, який датується XVIII століттям. Це ромбоподібний плат (палиця) з емалевим медальйоном, на якому зображено Вхід Господній до Єрусалима. Палиця є частиною богослужбового убрання вищих церковних ієрархів – єпископа, архімандрита, протопресвітера, – або ж нагородженого цим предметом священика. У символічному значенні, вона має силу духовного меча, тобто Слова Божого, яким завжди має бути «озброєний» пастир, а також символізує край рушника, яким Ісус Христос обтирав ноги учням.
День Вербної неділі нагадує християнам про події, які знаменували собою безпосереднє наближення Страстей Господніх і смерті Ісуса на хресті. А відтак, літургія Вербної неділі також згадує як радісні моменти процесії з пальмами, так і Страсті Господні.
Святкування Вербної неділі починається ввечері у суботу. На всеношній читають пророцтва Старого Заповіту про Царя-Месію разом з євангельськими розповідями про в’їзд Христа до Єрусалима. На утрені – благословляють (святять) гілки, що їх віруючі тримають у руках під час усієї служби. Це є свідченням того, що вони зустрічають Господа, який невидимо гряде, і вітають Його як Переможця смерті, тримаючи в руках «знамення перемоги» – гілки верби із запаленими свічками. Ці гілки прийнято зберігати вдома протягом року. Люди свято вірять, що освячена верба має велику захисну силу.
.
Допомогти на ремонт авто підрозділу, де служить наш співробітник Олександр Хоменко: https://send.monobank.ua/jar/6hxMRaWtJT