20 лютий о 22:23 


25 лютого, неділя, 13-00
Екскурсія “Античний посуд: Досконалість форм і поезія образів”

Золотава бронза, розписна кераміка… Посуд, створений 2,5 тисячі років тому на землях Давньої Греції, приваблює досконалими формами, декоративними елементами, майстерністю виконання мініатюр на вазах, виразними образами у сценах.

У побуті еллінів дуже поширеним був керамічний посуд: маленьких дітей годували з гутусів, коли підростали дівчатка, то подарунки – прикраси клали до піксіди, перед весіллям молоді здійснювали ритуальне омовіння, виливаючи воду зі спеціального глечика – лутфора, а за перемогу у змаганнях юнаки одержували кубки. Або ще один вид посудин – лекиф: невеличкий глечик, наповнений оливковим маслом, клали до могили.

Але найбільше різноманітного посуду робили для свят. Серед них – знамениті діонісії, присвячені богу вина і виноробства Діонісу. Великі діонісії – державне свято відмічали у Афінах, а сільські – в усіх місцевостях, де вирощували виноград! Спеціальні посудини для вина й води, для їх змішування, чаші для пиття… А ще відбувалися симпосії – зібрання чоловіків, які здійснювали спеціальний ритуал також на честь богів. Цей ритуал передбачав чітко визначені правила проведення симпосія. Греки вважали, що за їх дотриманням спостерігає сам Діоніс.

У Скарбниці Національного музею історії України представлені бронзові та керамічні посудини, які відображають одну із цікавих сторінок історії античного світу. Посуд знайдено на землях сучасної України.

👤Про історію знахідок, художні особливості посуду, сюжети на керамічних витворах розповість на авторській екскурсії ЛЮБОВ КЛОЧКО: провідна наукова співробітниця музею, кандидатка історичних наук.

❗️Екскурсія відбудеться 25 лютого, в неділю, о 13:00.

❗️Необхідно зареєструватися заздалегідь за телефонами (044) 280 13 96 або (093) 619 70 29 (вайбер, телеграм).

🏛Адреса музею: вул. Лаврська, 9, корпус 12 (територія Національного заповідника “Києво-Печерська Лавра”).
_________________________________________
Вартість участі – 150 грн, для пенсіонерів, студентів, школярів – 90 грн (без додаткової плати за вхід до музею чи до Лаври).