Виставка «Європейська Україна. Доба Мазепи» на минулому тижні стала для відвідувачів майданчиком для поглибленого знайомства з історією України, з пізнанням тернистого шляху, який пройшов наш народ, виборюючи свою незалежність та вибудовуючи свою державність.
28 липня, у День Державності України, відбулася кураторська екскурсія Ярослава Затилюка. Як завжди, емоційна розповідь науковця була насичена інформацією та роздумами, в які були залучені й відвідувачі. Яке було становище українських земель у складі Речі Посполитої в 16-17 століттях? Яку державу створив Богдан Хмельницький, і в чому були помилки першого українського гетьмана? Чим жила Козацька держава у другій половині 17 – на початку 18 століття? В чому були досягнення та помилки Івана Мазепи? Як ворожа пропаганда робила з гетьмана негативного персонажа? Чому договір Пилипа Орлика ми вважаємо першою українською конституцією та що в ньому було визначного? Це тільки частина питань, про які йшла мова на екскурсії.
А в неділю, 30 липня, до цієї теми долучилися юні відвідувачі, які під проводом Ольги Дударєвої ступили до поки маловідомої для них Terra Cosaccorum – Землі козаків (так латиною в Європі називали Україну). Екскурсія відбувалося в пізнавально-ігровій формі. Були й портрети гетьманів та розповіді про них, і вивчення стародавньої карти, на якій можна віднайти чимало українських міст та містечок, добре відомих і сьогодні. А ще дітям було запропоновано створити власний шляхетський герб за всіма правилами (адже відомо, що українська старшина була долучена до шляхетського стану).
В нашому музеї завжди цікаво і пізнавально, кожен може знайти щось своє. Тож слідкуйте за нашими анонсами – попереду ще чимало різних заходів та подій!