Якщо уважно придивитися до вирізки з Бокової гробниці Товстої Могили у першій вітрині виставки «Збережено в Україні», можна побачити чудовий зразок греко-скіфського мистецтва – нашийну гривну. Знайшли її у 1971 році під час дослідження експедиції Інституту археології, яку очолював Борис Мозолевський. Померла, яку в останню путь відправили у ошатно прикрашеному вбранні та у численних прикрасах, вірогідно, була дружиною скіфського правителя.
Золота гривна має форму незамкненої спіралі. Її виготовлено із застосуванням численних ювелірних технік: кування, лиття, карбування, паяння, полірування. Всі 14 фігурок пантер відрізняються, тому що були виготовлені кожна окремо за технікою лиття по восковій моделі, що втрачається.
На двох кінцях дротяної гривни зображено композицію із скульптурок – протом (передніх частин тіла) оленя та семи пантер. Оленів показано з пеньками від рогів. Майстер викарбував на лобі обох тварин зірку із крапкою посередині.
На перший погляд, складається враження, що котячі спокійно лежать. Проте при тривалому спогляданні, ефект змінюється: помічаєш хижо відкриті пащі, та напружені лапи. Раптом стає зрозуміло, що пантери крадуться за копитними у спробі вполювати жертву. Отже, перед нами грецьке переосмислення скіфського сюжету – нападу та майбутнього шматування котячим своєї жертви.
Доповнюють картину орнаменти, розташовані під хижаками. Це типовий для грецького мистецтва ряд з овів, хоч і суттєво спрощеного вигляду. Такі візерунки часто присутні у грецькій архітектурі починаючи з іонійського ордера. Термін «ови» у буквальному перекладі з латини (ōvum/ōva) означає «яйця».