З 1978 року більш ніж у 150 країнах працівники музеїв та громадськість відзначає Міжнародний день музеїв. Кожен рік 18 травня линуть поздоровлення музейникам  і побажання натхнення в роботі, творчого піднесення і всього, що може сприяти збереженню і вивченню вікової спадщини.

      Для співробітників музеїв – це гамірний день, сповнений радісних зустрічей під час різноманітних програм, які ми робили, щоб залучити до святкування  дорослих і дітей.

Але і під час війни музеї  – ці «Храми Муз» живуть, створюючи програми, які заохочують до пізнання нашої історії, культурних надбань, стверджують високу духовність нашого народу.

Під крилами золотого грифона

Кілька десятиліть тому створено Музей історичних коштовностей України – філія Національного музею історії України.  Це єдине в нашій країні велике, систематизоване зібрання історичних і художніх раритетів з дорогоцінних металів та коштовного каміння. Вони доносять до нас живі струмені творчого життя давнини, є невичерпним джерелом пізнання світогляду, естетичних ідеалів, технічних досягнень народів, що мешкали на землях сучасної України впродовж п’яти тисяч років.  Його місце серед багатьох відомих закладів, що зберігають скарби культури, нещодавно підкреслено  назвою «Скарбниця Національного музею історії України». Логотип музею – зображення грифона, одна з функцій якого – охорона золота. Яка подія спричинила створення «скарбниці»?  Які  колекції чи окремі експонати у зібранні музею є віддзеркаленням етапів становлення ювелірного мистецтва на землях сучасної України?

Відповіді на ці питання ви дізнаєтесь з лекції «Під крилами золотого грифона» провідної співробітниці «Скарбниці НМІУ», кандидата історичних наук Л.Клочко.

Лекція відбудеться 18 травня о 12.00.

Контактний телефон: 050 353 48 14.

https://goldenukr.com.ua/ffiles/fb2022-05/282025046_2834962493478346_18-1.jpg