Виставка «Дорогоцінні вклади XVIІ–XIX cт. із зібрання Національного музею історії України» відкрилася. Запрошуємо до огляду!

13 жовтня до 970-річчя заснування Києво-Печерського монастиря Скарбниця Національного музею історії України презентує виставку «Дорогоцінні вклади XVII–XIX ст. із зібрання Національного музею історії України».
Ризниці українських церков мали величезну кількість дорогоцінних вкладів – подарунків від князів, гетьманів, старшини, впливових вельмож-іноземців із супровідними документами. Дарчі (вкладні) написи на експонатах містять інформацію про соціальний склад їхніх власників або донаторів. Також вони свідчать про масштаби меценатства та благодійності в часи існування козацької держави – Гетьманщини.
На виставці буде представлено близько 30 предметів – церковних і світських старожитностей із дорогоцінних металів та тканини роботи українських та західноєвропейських майстрів-золотарів XVII–XIX cт.
Відвідувачі виставки побачать дорогоцінні вклади від гетьмана Івана Самойловича, київського полковника й родича гетьмана Івана Мазепи Костянтина Мокієвського, вклади архімандритів Києво-Печерської лаври – Іоникія Сенютовича, Зосими Валкевича, очільника лаврської іконописної майстерні Алімпія Галика. У експозиції також будуть представлені золота митра кінця ХVIII ст. роботи майстра Григорія Чижевського, яка походить із ризниці Успенської церкви, та риза до ікони Успіння Богородиці роботи відомого українського майстра Івана Ярославського (1876).
Кураторка виставки – Оксана Терещук, старша наукова співробітниця Скарбниці Національного музею історії України.
Виставка «Дорогоцінні вклади XVIІ–XIX cт. із зібрання Національного музею історії України» відкриється для загального огляду з 14 жовтня на першому поверсі Скарбниці Національного музею історії України у дев’ятій залі.
За умови відсутності карантинних обмежень вона триватиме до 20 лютого 2022 року.
Урочисте відкриття виставки відбудеться 13 жовтня о 15.00.
Адреса: вул. Лаврська, 9, корп. 12. Телефон: (044) 280 13 96.
https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fnmiu.org%2Fnovyny%2F2544-dorogotsinni-vkladi-xviixix-st-predstavila-skarbnitsya-natsionalnogo-muzeyu-istoriji-ukrajini

Більше

https://nmiu.org/bloh/item/40-yakymy-daramy-vrazhaly-metsenaty-hetmanshchyny-rozdyvliaiemosia-na-novii-vystavtsi-v-skarbnytsi-muzeiu

https://www.facebook.com/events/893031798265685