З 23 липня до 1 вересня 2014 р. у дев’ятому залі Музею історичних коштовностей України відкрилась персональна виставка київського художника-ювеліра Балибердіна Володимира Івановича – Обереги душі”.

З 23 липня до 1 вересня 2014 р. у двох вітринах 9-го залу Музею були представлені витвори видатного київського ювеліра, члена Спілки художників України і Спілки дизайнерів України – Балибердіна Володимира Івановича, виготовлені ним у 70-80-х рр. ХХ ст. (деякі з них зберігаються в колекції МІКУ), а також предмети, створені останнім часом. Це різноманітні прикраси: кулони, сережки, підвіски, персні, медальйони, гребінці, броші. Привертають увагу гарнітури – оздоби різного призначення, але об’єднані стильовим спрямуванням.

Вироби демонструють не тільки віртуозне володіння майстром різними технічними прийомами художньої обробки металу, кістки, перламутру, коштовного каміння, але й його філософсько-поетичне сприймання навколишнього світу. “Який прекрасний цей світ” – ось основна тема творчості художника. В ній проявилася його любов до мотивів та образів давнього українського мистецтва (квіти, казкові птахи, “дерево життя”), що стали джерелом натхнення для створення вишуканих прикрас з поетичними назвами: “Квіти України”, “Листопад”, “Букет”, “Море”, “Мелодії всесвіту”, “Нічний метелик”. Автор вкотре доводить, що справжнє мистецтво розвивається, спираючись на міцний фундамент традицій, не має меж ні в часі, ні в просторі.