19 травень о 12:04 

18 травня пройшов Міжнародний день музеїв у вишиванках 💛💙

Вхід до музею, як завжди цього дня, був безкоштовним, а тому свято було велелюдним, що було надзвичайним подарунком для нас, музейників. 🫶
Цього року наш музей спільно з Національний заповідник Києво-Печерська лавра і Національний музей українського народного декоративного мистецтва провели Міжмузейний проєкт «Краса, що єднає і перемагає». Відвідувачі мали можливість знайти відповіді на такі питання:
• Чим ми є унікальні та цікаві всьому світу?
• В чому основа нашої культурної і національної ідентичності?

💙 В нашому музеї відвідувачі мали можливість тричі послухати надзвичайно цікаву та емоційно-насичену кураторську екскурсію нашого науковця Олексія Савченка виставкою Виставка «MIRAS. Спадщина», яку водночас було приурочено до Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу (його так само відзначають 18 травня). Що означають символи традиційного орнаменту, які з давніх традицій збережені донині, які сенси об’єднують кримських татар та українців – відповіді на ці та багато інших запитань прозвучало у цій екскурсії.

💛Незмінним інтересом відвідувачів користувалася й дві інші виставки – «Збережено в Україні», присвячена збереженим скіфським та еллінським старожитностям, та Виставка «Європейська Україна. Доба Мазепи», насичена раритетами козацької доби.

🎨 Наші партнери з Національний заповідник «Києво-Печерська Лавра» відкрили унікальну виставку, що об’єднала співробітників музеїв, розташованих на території заповідника – виставку «На крилах натхнення», де можна побачити твори, народжені талантом і фантазією самих музейників. Від нашого музею участь у виставці взяли вишивки Ірини Вітрик та Оксани Терещук і картини Євгенії Величко.

…18 травня двері Музею не зачинялися до 18 години вечора, коли вже вийшли останні відвідувачі.
❗️ Але на тому не закінчилися всі цікавинки, що ми приготували для Вас, адже:

🎭 20 травня, у суботу, на вас чекає Театралізована екскурсія до Дня музеїв «Дума про гетьмана Мазепу» (початок 0 17-00);

🙍‍♀️ 21 травня, у неділю, Ольга Дударєва запрошує на Авторська екскурсія «Evler. Доми», також присвячену кримськотараській спадщині.

📸 Вікторія Сідорова

 

Каштаноуквітчана Скарбниця Національного музею історії України

18 травня 2023 року