5 квітня 1710 р. у Бендерах між гетьманом Пилипом Орликом – сподвижником Івана Мазепи, та Військом Запорозьким було укладено «Договори і постанови прав і вольностей військових». Традиційно документ називають Конституцією Пилипа Орлика.

З цієї нагоди у Скарбниці 9 квітня відбудеться низка заходів, де ви зможете не лише більше дізнатися про гетьмана Івана Мазепу та першу українську конституцію, а й відчути справжній дух тієї епохи.

❗️Концерт «De libertate гетьмана Мазепи» розпочнеться о 14:00 у неділю, 9 квітня.

Концерт присвячений згадкам про гетьмана Мазепу в усній народній творчості та поезії України 18 століття.

Звучатимуть історичні пісні, кобзарська, лірницька музика до танцю, псальми та канти у виконанні спудеїв Студії при Національній заслуженій кабелі бандуристів України ім. Г.І.Майбороди за участю Юрія Єжеля, Марії Кривенко, Юрка Довганича, Тетяни Куцько, Дмитра Царенка, Аліни Коваленко, Дмитра Гринюка, Вікторії Шинкаренко, Влада Мазура, Марії Арестович, Юрка Слюсара.

Керівник – Тетяна Лобода.

Перед концертом о 13:00 відбудеться

кураторська екскурсія виставкою «Європейська Україна. Доба Мазепи». Учасники екскурсії зможуть відвідати концерт безкоштовно.

Всі охочі також можуть відвідати концерт за ціною вхідного квитка до музею – 90 грн, для пенсіонерів, студентів, школярів – 50 грн .

👉Початок концерту в неділю, 9 квітня, о 14:00 за адресою: 🏛вул. Лаврська, 9, корпус 12 (територія Києво-Печерської лаври), Скарбниця Національного музею історії України. Вхід до Лаври через головну браму.

❗️Для проходу на територію Лаври та для реєстрації на екскурсії просимо попередньо зареєструватися за телефоном (044) 280-13-96.